ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'e Mama Hatun Anaokulundan "Minik Eller Büyük Türkiye" Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'e Mama Hatun Anaokulundan

Kırıkkale Kızılırmak Şehit Volkan Pilavcı Anaokulunun yürüttüğü "Minik Eller Büyük Türkiye" projesi kapsamında, 81 ilden gelen 1 metrekarelik patiska kumaşlara o ili betimleyen özgün çalışmaların yer aldığı eserler; proje sorumlusu okul tarafından "Kumaş Yamama" tekniği ile birleştirilerek ortak bir ürün oluşturulması amaçlanmıştır. Bu kapsamda proje çalışmasına ilimiz Mama Hatun Anaokulu öğrencileri, ilimize özgü kültürel miraslardan olan Terzi Baba Türbesi, Terzi Baba Camii, Kemah Sultan Melik Türbesi, Erzincan Saat Kulesi ve Ergan Dağı Kayak Merkezini resmetmiştir. Bu eserlerin yanı sıra ilimizde gerçekleştirilen sportif faaliyetlerden cirit atma, dağ tırmanışı ve paraşütle atlama gibi faaliyetler de resmedilmiştir.

81 ilden gelen bu çalışmalar, bir bütün haline getirilerek Kırıkkale Kültür Merkezinde sergilenecek aynı zamanda oluşturulan eserin sanal sergisi de yapılacaktır.

Mama Hatun Anaokulu Peynir-Zeytin-Bal Sınıfı tarafından oluşturulan eser, Okul Müdürü Semih ÇUHADAR tarafından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'e sunulmuş ve yapılan çalışmanın bilgisi aktarılmıştır.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.