ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, milli iradeyi ve demokrasimizi ortadan kaldırmayı hedeflemiştir.

Bizler şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli günü hep şerefle yâd edecek, aziz milletimizin iradesine kast eden bu alçak girişimi hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız. Aziz milletimiz kadim tarihinden tevarüs eden bu asil ruhla önüne çıkan tüm engelleri aşacak, ülkemizi muassır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacağız.

Milletimizin canı pahasına verdiği İstiklal mücadelesinin hedefine ulaşması için gençlerimizi vatansever, ülkesine ve bayrağına bağlı, azimli, feraset sahibi, dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilecek donanımda yetiştirmeyi sürdüreceğiz. Millî eğitim davamıza dört elle sarılıp şehitlerimizin bize emanet ettiği cennet vatanımızı ilelebet muhafaza edeceğiz.

15 Temmuz gecesinin zifiri karanlığını ezan sesleriyle aydınlığa çeviren, tanklara göğsünü siper eden, günlerce meydanlarda vatan nöbeti tutan Aziz milletimizin "Türkiye Geçilmez" mesajı tüm dünyada yankılanmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutluyor, bu şanlı destana adını yazdıran kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve ülkemizin dört bir yanında darbecilerin karşısına dikilerek, bu büyük ihanet girişimine geçit vermeyen milletimizin her bir ferdine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

14-07-2021

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.