ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Gençler,

 

Fatih’in cesaretini, Atatürk’ün idealistliğini rehber edinen sizlerin ruhunu ahlakla doyurmuş, zeka ve kabiliyetini ilimle irfanla beslemiş birer hazine olarak yetiştiğinizden hiç şüphe yok! Milletimizin, devletimizin hassasiyetlerini de göz önünde bulundurarak devam ettiğiniz eğitim-öğretim hayatınızda ve dünyevi meşakkatinizde bu bilinçle devam etmeniz hepimizin geleceği adına kaçınılmazdır. Zira bugün, üzülerek de olsa, teknolojinin kelepçesine mahkum olmuş, zararlı birçok maddenin bağımlısı haline gelmiş nice fidanlar görmekteyiz. Hem bu gibi alışkanlıklardan bertaraf olmak hem de yüzyıllardır mücadele ettiğimiz Batı’nın fitnesine karşı dik durmak yüzyıl önce Gazi Mustafa Kemal’in sizler için kaleme aldığı hitabede tembihlediği gibi birinci vazifenizdir!

Üstün gayret ve başarılarınızla bizleri muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracağınızı biliyor, bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı en içten duygularımla kutluyorum.

 

 

Aziz GÜN

İl Millî Eğitim Müdürü

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.