ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün 2015-2016 Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün 2015-2016 Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Değerli Meslektaşlarım,

Kıymetli Veliler, 

Büyük bir coşku ve heyecanla başladığımız 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini sorunsuz bir şekilde bitirmenin mutluluğunu ve hazzını yaşıyoruz. İlimizde öğrenim gören 39.717 öğrenci, karnesini alarak tatile girecek. Her eğitim öğretim döneminde olduğu gibi bu dönemde de Erzincan’ın eğitimde yükselen ivmesine verdikleri özverili katkıdan dolayı okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ediyorum. Geleceğimizi inşa etmek ve hayal ettiğimiz bir dünyada sonraki nesillere iyi bir yaşam bırakmak istiyorsak veliler, öğretmenler ve yöneticiler olarak geleceğimize ve çocuklarımıza olan borcumuzu ödemeliyiz. Çocuklarımıza çağın şartlarına göre ve Türkiye’nin ruhunu koruyarak eğitim vermeliyiz. Bunun için anne babalar, öğretmenler ve tüm eğitim dünyası olarak el ele vermemiz gerekir. Her bir öğrencinin ruhuna dokunarak gül yetiştiren bir insanın hevesi ve güzel ahlakı tamamlamaya gelmiş bir ruhun erdemi ile ortak bir bilinçle hareket edeceğimize duyduğumuz inanç bizi millet yapacaktır.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Öğretmenliğin sabır isteyen, emek isteyen bir meslek olduğunu her fırsatta yineliyoruz. Akif’in dediği gibi: “Bu milleti, halkın öz değerlerini kavrayarak yetişen ve onları bozmaksızın nasıl yetiştireceğini bilen muallim ordusu kurtarabilir.” Zihni karanlıkta kalan; gençleri uçuruma, çukura sürükleyen zihniyetin karşısında ancak sizin gibi mesleki ahlak, şevk ve inanca sahip öğretmenlerimizle başarılı olacağımızı çok iyi biliyoruz. Bu tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirip sınavlarla kurslarla yoğun geçecek olan ikinci döneme aynı iştiyakla azimle başlayacağınıza yürekten inanıyorum. Bu dönem boyunca gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı her bir meslektaşıma şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki ilimiz güçlü eğitim kadromuzla arzu ettiğimiz seviyeye ulaşacaktır.

Kıymetli Anne Babalar,

Sizin için en kıymetli varlıklarınız olan çocuklarınızı bize emanet ettiğinizin bilincinde ve sorumluluğumuzun farkındayız. Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması, kişilikli, özgüvenli bireyler olarak yetişip bir meslek sahibi olması için gereken her türlü çabayı sarf ediyorsunuz. Buna rağmen çocuklarımızın karneleri beklentilerinizi karşılamamış olabilir. Böyle olsa bile çocuklarımızı yıkıcı, yargılayıcı, özgüven zedeleyici bir tutum yerine onları iyiye, güzele, faydalıya yönlendirici, umut aşılayıcı, destekleyen bir yaklaşımı benimsemeliyiz. Çocuklarımıza karşı her zaman şefkat dolu ve hoş görülü olmalıyız. Unutmayalım ki çocuklarımıza verilen karneler, aynı zamanda anne baba olarak bizlerin çocuklarımızla ne derece ilgilendiğimizi gösteren bir aynadır. Çocuklarımızla ikinci dönem neler yapılması gerektiğini konuşup okulla öğretmenlerimizle irtibata geçerek daha iyi sonuçlar alacağımıza yürekten inanmaktayım.

 

Sevgili Öğrenciler,

Sizlerin varlığı, çalışkanlığı, üretkenliği ve kişiliği bizim çalışma azmimizi ve kudretimizi daha da artırıyor. Yarınımızın medeniyet seviyesini, bugün sizlere sunacağımız imkânlar ölçüsünde belirleyeceğimizin bilincindeyiz. Bu nedenle hem bizler hem de anne babalar her türlü fedakârlıkla sizleri yani geleceğimizi inşa etmek için çalışıyoruz. Sizler de bunun bilincinde olup milli ve manevi değerlerimiz ekseninde çalışan, üreten ve sorgulayan bireyler olma yolunda durmadan çalışmalısınız. Karnelerinizde zayıf düşen dersler varsa umutsuzluğa kapılmayıp ikinci dönem daha çok çalışarak başarılı olacağınıza inancım tamdır.

Bu tatil döneminde dinlenmenin yanı sıra sanatsal ve kültürel etkinliklere, spora zaman ayırmanız temennisiyle… Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı, huzurlu, mutlu bir tatil diliyorum.                                                                                                                                                                        

Aziz GÜN

İl Millî Eğitim Müdürü

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.