ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün 2016-2017 Öğretim Yılı 1.Yarıyıl Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün 2016-2017 Öğretim Yılı 1.Yarıyıl Mesajı

Sevgili Öğrenciler

Değerli Öğretmenler

Kıymetli Veliler

 

Geleceğe yönelik tüm atılımlarda olduğu gibi eğitim meselesi hakkındaki planlar, oldukça kapsamlı temellere ihtiyaç duyar. Geleceğin dünyasında insanlarımızın mutlu ve huzurlu yaşaması için tarihinden ve değerlerinden kopmadan yarının Türkiye’sini inşa edecek bir bilince ihtiyacımız var. İnsanların toplum hayatına uyum sağlaması, kişilik kazanması, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olması ancak iyi bir eğitim sayesinde olacağı muhakkaktır. Bizler eğitimin en elverişli şartlarda gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Tüm okullarımızı, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına bu bilinçle hazırladık. Her yıl artan şevk ve heyecanımızla sürdürdüğümüz eğitim faaliyetlerine, öğrencilerimizin hem fiziki hem de zihni olarak daha dinç olmaları için verilen bu arayı iyi değerlendireceğini temenni ediyorum.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Çağdaşlaşmanın, çağdaş uygarlık düzeyini yakalamanın ve aşmanın, ulus bilincinin, özgürlük ve bağımsızlık düşüncesinin temellerinin atıldığı okullarımızda eğitim gören öğrencilerimizin şahsiyet kazanmalarında verdiğiniz emeği, gösterdiğiniz çabayı takdir ediyor, çocuklarımızın başarılarında büyük katkınız olduğu için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bu tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirip sınavlarla kurslarla yoğun geçecek olan ikinci döneme aynı iştiyakla azimle başlayacağınıza yürekten inanıyorum.

            Kıymetli Anne Babalar,

İnsan, ancak iyinin kaim olacağına ve kötünün önünde sonunda zeval bulacağına duyduğu inançla yaşar. Bu inancın kandilleri olarak gördüğümüz öğrencilerimizi bizlere emanet ettiniz. Onların varlığı, başarısı, mutluluğu sizlerin olduğu kadar bizleri de mutlu ediyor, onurlandırıyor. Bu süreçte çocuklarımız bazen arzu ettiğimiz seviyelere ulaşmakta bazı zorluklarla karşılaşabilir. Notları, performansları istediğiniz düzeyde olmayabilir. Sabırla, umudumuzu kaybetmeden, çocuklarımızın özgüvenini zedelemeden doğru hamlelerle aksaklıkların giderileceğine inanalım.

Unutmayalım ki çocuklarımıza verilen karneler, aynı zamanda anne baba olarak bizlerin çocuklarımızla ne derece ilgilendiğimizi gösteren bir aynadır. İkinci dönem okulla, öğretmenlerimizle daha yoğun bir iletişim kurar, öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip edersek başarıyı elbirliğiyle yakalayacağımıza yürekten inanıyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Düşünen, sorgulayan, üreten; boyunduruk altında kalmadan düşündüklerini özgürce dile getiren, farklılıklarımızı zenginlik kabul eden, tarihine, kültürüne, kadim medeniyetine yabancı olmayan, bilakis değerlerimizi yüceltecek, milli bir duruşu olan bir neslin temsilcilerisiniz. Sizler; yarınımız, umudumuz ve ülkemizin aydınlık geleceğisiniz. Sizler de bunun bilincinde olup milli ve manevi değerlerimiz ekseninde çalışan, üreten ve sorgulayan bireyler olma yolunda durmadan çalışmalısınız. Karnelerinizde zayıf düşen dersler varsa umutsuzluğa kapılmayıp ikinci dönem daha çok çalışarak başarılı olacağınızı bilmenizi isterim.

Bu duygu ve hissiyat içinde yarıyıl tatilinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tatil döneminde dinlenmenin yanı sıra sanat, spor ve kültürel etkinliklere de zaman ayırmanız dileğiyle tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı huzurlu, mutlu bir tatil diliyorum.

 

Aziz GÜN

İl Millî Eğitim Müdürü

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.