ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

     Başkomutan Atatürk önderliğinde başlattığımız Kurtuluş Savaşını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm yokluklara rağmen bu haklı mücadeleden eşsiz bir zaferle çıkan Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde  1923'te son büyük devletimizin kuruluşunu ilan etmiştir.

 Bugün, vatanımızın her köşesinde Cumhuriyet'in kuruluşunun 96.yıl dönümünü coşkuyla, iftiharla kutluyoruz. Bizlere bu coşkuyu yaşatan, dört bin yıllık devlet geleneğimizi Cumhuriyet'le taçlandırmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyorum.

  Bu anlamlı günde, milletimizin birlik ve beraberliğinin korunması ve devletimizin bekası için ödenmesi gereken her türlü bedeli ödemeye hazır olduğumuzu tüm dünyanın bilmesini isterim. Vatanımızın her yerinde olduğu gibi Erzincan da yediden yetmişe, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle bu uğurda; anadan, yardan, serden geçmeye hazırdır.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz." sözünü kılavuz edinip, hedefe ulaşmak istiyorsak; iyi eğitilmiş, donanımlı, tarihini, kültürünü bilen, yaşadığı coğrafyanın dinamiklerini okuyabilen bir nesil yetiştirmeliyiz.

 Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi sarsmak isteyenler geçmişte olduğu gibi şimdi de, yarın da olacaktır. Fakat aziz milletimizin vatanına, bayrağına bağlılığı ortak değerler etrafında bütünleşmiş olması, bu girişimlerin nafile olduğunu göstermektedir. Zira Mehmet Akif'in "Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez/ Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez. " dediği kadim, kudretli, yürekli insanlarımız sayesinde birliğimizi, dirliğimizi hiçbir gücün bozamayacağına olan inancımız tamdır.

 Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor; halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.