ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün İlköğretim Haftası ve 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´ün İlköğretim Haftası ve 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Tatil, ismini duyduğumuzda bile hepimizi rahatlatan, bedenimizi olduğu gibi ruhumuzu da dinlendiren bir kavram. Fakat nasıl ki belli bir dönemi dinlenerek geçiren arılar, zamanı gelince en güzel çiçekleri arıyor, buluyor ve en faydalı polenleri toplayıp en iyi balı üretiyorsa sizler de, bizler de bugün çalan ders ziliyle birlikte yeniden çalışmaya, üretmeye, koşmaya başlayacağız. Koşacaksınız gitmek istediğiniz üniversitenin, lisenin peşinden; koşacaksınız muhasır medeniyetlerin izinden; koşacaksınız hayallerinizin, geleceğinizin peşinden.

Bugün hepinizin içinin kıpır kıpır olduğunu hissediyorum. Çünkü biliyorum özlediniz okul bahçesindeki bankı, en yakın dostlarla içilen kantindeki çayı, bölüşülen tostu, kıyasıya geçen sınıf maçlarını, sıra arkadaşlarınızı, öğretmenlerinizi… Ve kiminiz de yıllardır hayalini kurduğunuz “okuma”nın kıyısındasınız artık. Sizlerle aynı heyecanı yaşıyor, aynı özlem ve hırsla biz de bu yeni yıla “Bismillah” diyoruz.

Kimi zaman yorucu, bazen zor ama çoğu zaman keyifli geçecek olan bu yeni yılda da her zaman olduğu gibi sizlere güvenimiz tam, inancımız sonsuzdur. Akıp giden takvim içerisinde zamanı kendi lehinize kullanmanız ve değerlendirmeniz en büyük temennimiz. Başarı ya da başarısızlık değerlendirmesini ise yine “zaman” içerisinde kendi benliğinizde yapacağınızı biliyorum. Bu uzun süreçte bizim sizlerden üç talebimiz olacak: Her şeyin başı “sıhhat”, olmazsa olmazımız “gayret” ve neticesinde “galibiyet”.

Sadece herhangi bir sınavı kazanılarak elde edilmiş bir “galibiyet” olmamalı bu. Ahlaki yönden ecdadına layık, değerli her erdemi eğitimle edinmiş, vicdani duyguları gelişmiş ve bütün bunları da akademik başarıyla taçlandırmış bireyler hayalini kurduğumuz “galibiyetlere” sadece bu yıl değil hayatları boyunca ulaşacaklardır.

21. Yüzyıl Eğitimin ODAK Noktası Erzincan sloganıyla çıktığımız bu yolda daha birkaç gün önce büyük bir katılımla gerçekleştirdiğimiz eğitim çalıştayımızda eğitimimizi, sizleri, sorunlarınızı, çözümleri, sizlerin geleceğini konuştuk, tartıştık ve planladık. Bu süreçte en önemli söz sahibi olan sizlerin de tüm yıl boyunca fikirlerini, desteklerini ve uygulamadaki yardımlarınızı bekliyoruz.

Değerli Öğretmenler,

Sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü ve bilge insan rolüyle, aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale gibi gençlerimizin yolunu aydınlatmaya devam edeceğinizden hiç şüphem yok. Hayatınızı; gençlere erdemi, ilimi, irfanı karşılıksız öğretmeye adamış olmanız bizim sizler adına en büyük güvencemizdir. Beraber yürüdüğümüz bu kutlu yolda bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sorunları el ele aşmaya devam edeceğiz. Yeni eğitim-öğretim yılında sizlere de sonsuz kolaylıklar ve sağlık diliyorum. 

Saygıdeğer Veliler,

Her yıl olduğu gibi bu yıl da gerek çocuklarımıza, gerek okul yönetimlerimize ve gerekse de bizlere vereceğiniz katkılar, bizlerin en büyük destekçisi olacak. Eğitim üçgeninin en önemli parçalarından olan siz velilerimiz, giderek artan eğitim bilinciyle ve yenilikçi yaklaşımlara olan olumlu tutumlarınızla çocuklarımıza kurmak istediğimiz gelecek için önemli adımlar atmaktasınız. Yıllara yayılan bu sürecin devam etmesi için önümüzdeki yılda da özellikle okullarımızla irtibatı kesmemenizi ve eğitimin bir bütün olarak ailede, çevrede devam eden bir süreç olarak ilerlediğini unutmadan hareket etmenizi diliyorum. Çocuklarımıza doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman, çocuklarımız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır. Bizlerin en büyük destekçisi siz velilerimize de “sıhhatli, gayretli ve sonucu galibiyetli” bir yıl diliyorum.

İlimizin son yıllarda projelerden tutun da akademik başarıya kadar yakalamış olduğu başarı ivmesini el ele vererek daha da yukarı çekeceğimizi umut ediyor, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında tüm idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerimize başarı ve kolaylıklar temenni ediyorum. Ve son olarak diyorum ki :” Eğitime ODAKlanmış Erzincan’da eğitimle sonsuz ufuklara…”

 

                                                                                                                         Aziz GÜN

                                                                                                                İl Millî Eğitim Müdürü

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.