ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün Ramazan Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün Ramazan Bayramı Mesajı

Erzincan’da huzur ve sükûnet içinde Ramazan bayramına ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ramazan ayı boyunca yaşadığımız manevi iklim sayesinde;  yoksulu ve fakiri gözetme gibi dayanışma ve yardımlaşma duygularımızı artırdık. Bu duyguların, arınışın ve yeniden dirilişin, bayramda en üst noktalara ulaşacağına inanıyorum.

Bayram günleri sevgi, saygı ve dayanışma gibi güzel hasletlerin daha da geliştirildiği günlerdir. Bayramlarda kazandığımız bu güzel hasletleri hayatımız boyunca da devam ettirmenin çabası içinde olacağız. Bayramların ruhumuza bahşettiği birlik ve beraberlik duygusuyla her zamankinden daha fazla bir ve beraber olarak birbirimize kenetlenerek ülkemizin büyüyüp gelişmesini istemeyen ve ülkemizdeki huzur atmosferini zedelemek isteyen iç ve dış mihraklara karşı en güzel cevabı vermiş olacağız.

Bayram günleri, dargınlıkların son bulduğu, yardımlaşmanın, dayanışmanın birlik ve beraberliğimizin güçlendiği müstesna anlardır. Bayramı fırsat bilip her zaman olduğu gibi büyüklerimizi, dost akraba, komşularımızı, öksüz ve yetim kardeşlerimizi ziyaret edeceğiz. Zira bayramlar, tüm güzelliklerin açığa çıktığı, kalplerin yumuşadığı, gönüllerin birbirine daha da yakınlaştığı çok özel zamanlardır. İnanıyorum ki bu güzel anlarımızı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Bayramı bayram gibi yaşayacağız.

Bu duygular içinde Ramazan Bayramının milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini; bayram coşkusunun başta çocuklarımız olmak üzere bütün haneleri şenlendirmesini temenni ediyor; şehrimizin ve gönül coğrafyamızın mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Aziz GÜN

İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.