ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sosyal Bilimler Lisesi'ni Ziyaret Etti

  "İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Sosyal  Bilimler Lisesi'ni ziyaret etti. İdareci ve öğretmenlerle görüştükten sonra öğrencilere hitap etti "  
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sosyal Bilimler Lisesi'ni Ziyaret Etti

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret Etti. İdareci ve öğretmenlerle görüştükten sonra öğrencilere hitap etti. 2019-2020 Eğitim-öğretim yılının hepimize, hepinize,  Erzincan'ımıza Türkiye'mize ve insanlığa hayırlı olması temennisiyle başladığı sözlerine '' Başarılı olmak bizim elimizdedir. GÜN,'' Sıkı bir takip, güzel bir çalışma, iyi bir hedef ve bu hedefin peşinde  durmadan  çalışmak gerekir. Çünkü hayat sizi ileride yoracak. Gençler, ileride yorulmamak için sıkı tempolu çalışma gereklidir. Bu sıkı çalışma sosyal hayatı tamamen bırakmak  anlamında değildir. Yirmi dört saat hem çalışmaya, hem de sosyal faaliyetlere yeter. Geçen yıl 875. olan Ömer Salih Taş da bu okuldan mezun olarak Boğaziçi Üniversitesi'ni  kazandı. Çok şanslısınız. İlk binde altı  öğrencimiz var. Bunlardan beşi  Anadolu Lisesi, biri Fen Lisesi öğrencisi. İlk 400'e giren öğrencimiz bu okul öğrencisi iken Nisan ayından sonra Açık Liseye geçmesiyle kazanması, buradan sağlam bir eğitim almasının bir göstergesidir. Temeli buradan sağlam alırsanız, tüm sınıfları da hazmederek geçerseniz, sizden istenilenleri de yaparsanız, kendinize güveniniz tam, yarınınızdan emin, kaygılanmadan çok rahat hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Erzincan, Sosyal   Bilimler Lisesi  ile 5 yıl önce tanışmasına rağmen bu başarı ortaya çıkıncaya kadar başarıya inanmıyordu. Erzincan, artık bu başarıyı gördü . Nasıl gördü bu başarıyı? Bu başarı Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nda ciddi ve gayretli  çalışmayla  gördü. Bu başarı pansiyonda çalışan öğretmenlerin öğrencileri kendi çocukları gibi benimseyerek, onların üzerine eğilmeleriyle gördü. İdarenin ve öğretmenlerin fedakarlıklarıyla gördü. Öğrencilerin başarıya olan inançlarıyla gördü.Sosyal Bilimler Lisesi'nin doksandan fazla öğrencisinden altmış beşi iyi yerleri kazanınca gördü. İsteseydik hepsi de üniversiteye yerleşirdi. Fakat biz öğrencinin ileride mutlu olabileceği bölümlere yerleşmesini arzu ettiğimizden herhangi bir bölümü okumalarını istemedik. 

Erzincan, Sosyal  Bilimler Lisesi'nin artık yeni bir hedefi daha yüksek bir çıtası var. O da geçen yıl ki arkadaşlarımızdan aldığımız bayrağı yere düşürmeden daha yükseklere taşımaktır. Onun için bu yıl sınava girecek arkadaşlara Allah yardım etsin. Siz  Allah'tan Ne isterseniz Allah da onu size verir. Yeter ki çalışın ve Allah'tan isteyin. Başarınız için fedakarca çalışan öğretmenlerinizin kıymetini bilin onların tavsiyelerine uyun.'' Dedi.

 Daha sonra Osman Gazi İlkokulu 'na geçen Sayın Aziz GÜN,  Okul idaresi ve öğretmenlerle okuldaki eğitim üzerine görüş alışverişinde bulunarak  başarılı bir dönem temenni ederek okuldan ayrıldı.

 

10-09-201910-09-201910-09-201910-09-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.