ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz''Anadolunun Adı Kültürün Tadı'' Etkinliğine Katıldı

        Erzincan İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz Gün, Memur-Sen il Başkanı Nebi GÜL, Başbağlar Muhtarlığı,   Mehmetçik Ortaokulu,  Osmangazi İlkokulu müdürlerinin katılımı ile başlayan etkinliğe Erzincan Belediyesi de destek oldu.
İl Millî Eğitim Müdürümüz''Anadolunun Adı Kültürün Tadı'' Etkinliğine Katıldı

       Hayrettin Paşa İlkokulu "Anadolunun Adı Kültürün Tadı" dedi. Öğrencilerimizin kültürel öğeleri tanıyabilmesi adına yapılan "Anadolunun Adı Kültürün Tadı" adlı proje 01 Ekim saat 11.00' da başladı.Erzincan Milli EğitimMüdürümüz Aziz Gün, Memur-Sen İl Başkanı Nebi GÜL, Başbağlar Muhtarlığı,Mehmetçik Ortaokulu,Osmangazi İlkokulu müdürlerinin katılımı ile başlayan etkinliğe Erzincan Belediyeside destek oldu.
Hayrettin Paşa İlkokulu 3-B sınıf öğretmeni Dudu Bakır tarafından hazırlanan etkinlikte okul-aile işbirliğini geliştirme adına önemli bir çalışma yapıldı.Öğrencilerin dayanışma ve işbirliği duygularını geliştirebilmek için düzenlenen etkinlikte öğrenciler Erzincan yöresine ait giysiler giyerek, yöresel müzikler eşliğinde maniler söyledi. Öğrencilerin İletişim becerilerini geliştirebilmek için velilerin hazırlamış olduğu yöresel yiyecekler misafirlere ikram edildi.
Belirlenen amaca ulaşmak için okul ve veliler işbirliği içinde çalışarak şehrinin yemeklerini ,oyunlarını ,türkülerini tanıtan minikler Hayrettin Paşa İlkokulu'nu en güzel şekilde temsil ettiler. 

 

01-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.