ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN İlçe Ziyaretleri Kapsamında Kemah İlçesindeki Okulları Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN İlçe Ziyaretleri Kapsamında Kemah İlçesindeki Okulları Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, İlçelerdeki okulları ziyaret etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kemah İlçesine ziyarette bulunan GÜN, ilçedeki okullarda eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Sayın GÜN Kemah İmam Hatip Ortaokulu ve Kemah Çok Programlı Anadolu Lisesine ziyarette bulundu. Burada öğrencilere hitaben konuşan GÜN, öğrencilere eğitim hayatlarına dair tavsiyelerde bulundu. Eğitimin, geleceğimizin inşası anlamına geldiğini söyleyen GÜN, iyi bir geleceğin, iyi bir eğitimle değerlendirilmiş bugün anlamına geldiğini söyledi. Bakanlığımızın öğrencilere gerek Destekleme Yetiştirme Kursları (DYK), gerek kaynak kitap desteği olsun her türlü desteği sağladığını ve öğrenciye düşenin de bu emekler karşılığında çok çalışmak olduğunu belirtti. Mesleki eğitime verilen önemin her geçen gün arttığını ve meslek liselerinin geleceğinin parlak olduğunu vurguladı. Okulların fiziksel şartları konusunda da incelemelerde bulunan Aziz GüN, daha sonra ilçedeki öğretmenlerle toplantı yapmak üzere okul ziyaretlerini tamamladı.

Aziz GÜN'ün ilçedeki öğretmenlerle yaptığı toplantıya Kemah Kaymakamı Sayın Şükrü PEKPAK da katıldı. Aziz GÜN, Sayın Şükrü PEKPAK'a katılımı ve ilgisinden dolayı teşekkür etti.

Aziz GÜN, öğrencilerimizin eğitimlerinde başrolde öğretmenler olduğunu belirterek toplantıya başladı. İlçedeki eğitim faaliyetleri ile ilgili bilgi alan Aziz GÜN kendisine yapılan sunumu dinledi ve değerlendirmelerde bulundu. 40 Günlük Eğitim Seferberliği konusunda büyük bir hevesle çalışmalara başlandığını, 2023 Eğitim vizyonunda, Erzincan'ın eğitimdeki atılımlarına devam edeceğini vurguladı. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının önemini vurgulayan Aziz GÜN, bu kursların Bakanlığımız tarafından desteklendiğini ve öğrenciye her türlü imkanın sunulduğunu söyledi. TÜBİTAK projeleri ile ilgili konuşan Aziz GÜN, öğrenciyi proje düşünme, tasarlama ve hazırlama sürecinde cesaretlendirme konusunda en büyük görevin yine öğretmenlere düştüğünü söyledi. Katılımları için ilçedeki tüm öğretmenlere teşekkür ederek toplantıyı tamamladı.

İlçedeki ziyaretini tamamlayan Sayın Aziz GÜN, başarı dilekleriyle ilçeden ayrıldı. 

21-04-202221-04-202221-04-202221-04-202221-04-202221-04-202221-04-202221-04-2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.