ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

İl Müdürümüz Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, okul ziyaretleri kapsamında ilimiz Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Ziyarette öğretmenlerle bir araya gelen Müdürümüz Sayın Aziz GÜN: "Okulumuz artık bir proje okulu, bu sebeple sizlerden daha çok gayret ve çalışma bekliyoruz. Öğrencilerimizin akademik olarak başarı gösteremediği durumlarda, öğrencilerimizi kendi meslek alanlardaki başarıya, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlere yönlendirmemiz gerekiyor. Ayrıca meslek liselerimizin eski fabrika düzeni gibi çalıştığı zamanları hatırlayalım, döner sermaye olarak da daha aktif çalışmamız gerekiyor. Başka bir önemli konu ise meslek öğretmenlerinin öğrencilere meslek edindirmesi kadar, kültür dersi öğretmenlerinin de öğrencilerimizin bir üst eğitim basamaklarına çıkmasında Destekleme Yetiştirme Kursları ve yapılacak diğer faaliyetler ile çocuklarımıza daha çok destek vermesini istiyoruz. Dönem sonu olması münasebetiyle öğrencilerde gevşeme olabilir, bu sebeple daha dikkatli olarak bu gevşekliğe müsaade etmememiz gerekiyor. Öğretmen bahar güneşi gibidir, nasıl bahar güneşi tüm yeryüzüne değişiklikler yapıyorsa, öğretmen de öğrenciler üzerinde fark oluşturabilmelidir, emekleriniz ve gayretinizden ötürü sizlere teşekkür ediyorum." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Daha sonra Kültür Salonunda 9. sınıf öğrencileriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN: "Bu okulda okuduğunuz için çok şanslısınız, bir hedefiniz olmalı ve kendinize inanırsanız çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Daha önce sizler 8. sınıfta okurken bir yol ayrımında idiniz ve bu geleceğiniz için çok önemliydi, şimdi ise başka bir yol ayrımının başlangıcında bulunmaktasınız. Kendinize mutlaka hedefler koyarak ilerleyiniz, buradan mezun olarak bir meslek sahibi olmanın yanında, alacağınız diploma ve iş yeri açma belgesi ile kendi işinizi kurma imkânına da sahip olacaksınız. Bu sebeple kendi ilgi ve yetenekleriniz doğrultusunda yapacağınız alan tercihi çok önemli, doğru tercih sizi doğru hedefe götürecektir. Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum." diyerek öğrencilerimizi motive etti.

10-05-201910-05-201910-05-201910-05-201910-05-201910-05-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.