ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

2018-2019 Eğitim Öğretim yılsonu toplantısı 25 Haziran 2019 Salı günü Saat 10.00'da Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün başkanlığında, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlerinin katılımı ile yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasında: İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, "Eğitim camiasının birer ferdi ve yönetim kademesindeki kişiler olarak, bir eğitim öğretim yılı biterken hiç arayı soğutmadan, gelecek yılın eğitim planlamasını yapmak gerektiğini düşünüyorum. Geçen öğretim yılının değerlendirmesini çok detaylı olarak yapmak durumundayız.

Bir okulda, emeğini esirgemeyen bir tek öğretmen bile okulun havasını olumlu yönde değiştirebildiğini ifade eden GÜN: "Günlük mesai mantığı ile hareket eden idareci ve öğretmenin başarı şansı azdır. Her an eğitim-öğretimin içinde olmak lazım. Başarı için farklı uygulamalar yapmak durumundayız. Her okulumuzda yetiştirme kursları açılması için fazladan gayret göstermek zorundayız.  Biz idareciler olarak konuyu önemseyip sahiplendiğimizde öğretmenlerimizi daha da motive etmiş oluruz.

Her okulda mutlaka Tasarım Beceri Atölyeleri açılması ve yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti. 2019 LGS sonuçları ilçe bazında değerlendirildi, başarı seviyesinin yükseltilmesi için daha farklı uygulamalar yapılmalı, eğitim gönül işidir, vicdan işidir.  Gönlünü, vicdanını emeği ile bütünleştirip eğitim hizmetine sunma olgunluğuna eriştiğimiz zaman başarının sırrını çözmüş olacağız dedi."

Toplantıda 2018-2019 eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi, İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin 2018-2019 yılına ait akademik, sosyal-sportif-araştırma geliştirme, finansal değerlendirme sunumları ve İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülen projeler ile 2023 eğitim vizyonuna ilişkin konular görüşüldü.

 

Gündemin görüşülmesinden sonra İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

25-06-201925-06-201925-06-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.