ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokul Fiziksel Etkinlikleri Finalleri Yapıldı

İlkokul Fiziksel Etkinlikleri Finalleri Yapıldı

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı geleneksel çocuk oyunları ve İFET (İlkokul Fiziksel Etkinlikleri) kapsamında ilkokul öğrencilerine yönelik yapılan ve dört gün sürecek olan çocuk oyunları şenliği ilimiz Yıldırım Akbulut Kapalı Spor Salonunda başladı.

İlimiz Yıldırım Akbulut Kapalı Spor Salonunda başlayan etkinliklere İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN ve Şube Müdürü Murat DEMİR katıldı. Şenlik açılışında basına bir açıklama yapan GÜN “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okul sporları kapsamında ilkokul öğrencileri Erzincan Merkez ve ilçeler de bulunan bütün ilkokuldaki öğrencilerimizin katılımıyla, ilkokul öğrencilerinin fiziksel etkinlikleri kapsamında yapılan bir çalışmaya şahitlik ediyoruz. Burada bugün birinci sınıflar, yarın ikinci sınıflar, Perşembe günü, üçüncü sınıflar ve Cuma günü de dördüncü sınıflar olmak üzere toplam 2 Bin öğrencimiz burada spor salonunda farklı okullardan bir araya gelmek suretiyle şölen havası içerisinde 4 farklı parkurdan oluşmuş olan ve parkurların her birini de buradaki öğretmenlerimizin oluşturduğu komite tarafından ayarlanmış eğlenceli oyunlar ve bunların çocukların yaşlarına uygun, fiziki kapasitelerine uygun olarak hazırlanmış olan parkurlar da mukavemet olsun, mücadele olsun, arkadaşlık olsun, farklı okulların birbirleriyle olan mücadeleleri ve çalışmaları var.

Bugün burada başlattığımız eğlencelerin şölen halinde geçeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü GÜN,  İlkokullardaki öğrencilerimiz de biliyorsunuz beden eğitimi dersi olmamasından dolayı çocuklarımız aileleri ile birlikte buraya gelmişler. Burada ki eğlence de gerçek bir şölen havası içerisinde geçiyor.

Ben eminim ki bu çocuklarımız burada hoşça bir vakit geçirecekler,  parkurları bitirdikten sonra da çocuklarımıza ayrıca bir ikramımız var. Ben özellikle okul sporları kapsamında ciddi çalışma kaydeden ilgili Şube Müdürü arkadaşıma,  okullardaki öğretmen arkadaşlarıma ve gerçekten buna inanarak bizlere bu konuda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen velilere çok teşekkür ediyorum. Neden derseniz, çünkü burada salonda gördünüz 4 gün sürecek olan eğlencelerimiz de azımsanmayacak kadar da çok velilerimiz var.

Çocukların bu şekildeki etkinliklere katılımları, mutlu olmaları onları da bizleri hepimizi de mutlu etmektedir. Bu çalışmanın kazasız belasız sıkıntısız bir şekilde devam etmesi ve neticesinde yine okul sporlarında her zaman olduğu gibi son yıllarda almış olduğumuz başarının da devamını sağlayacak bir çalışma olacağına ben inanıyorum, emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN’ün konuşmalarının ardından Erzincan genelinde etkinliğe katılan ilkokul birinci sınıf öğrencileri dört farklı kulvarda farklı sportif faaliyetleri eğlenceli bir şekilde uyguladılar.

29-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.