ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu Öğrencileri “Kan Ver Can Ver” dediler

İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu Öğrencileri “Kan Ver Can Ver” dediler

            İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu Öğrencileri tarafından “Kan Ver Can Ver” sloganıyla hazırladıkları proje ile okullarında kulüp kurdular. Proje, Sağlık Bakanlığı, Kızılay ve Millî Eğitim Bakanlığının Avrupa Birliği tarafından finans desteği ile geleceğin kan bağışçılarının kazanımı ve kan bağışının öneminin bilincini hedeflemekte.

            Kulüp üyeleri danışman öğretmen Mehmet Hulisi DALGIÇ ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN’ü makamında ziyaret ettiler. Kulüp üyeleri ile bir süre sohbet eden GÜN, kendisinin de gönüllü bir kan bağışçısı olduğunu, kan bağışı kampanyasını İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak desteklediğini, 23 Nisan haftasında İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulunda gerçekleştirecekleri kan bağışına katılacağını, velilere ve eğitim camiamıza çağrı yapacağını ifade ederek bu işin bir karşılık beklemeden yapılması gerektiğini, kulüp tarafından oluşturulan facebook sayfasının da etkili olacağını belirtti.

            Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, öğretmenlerine ve öğrencilere teşekkür ederek, bu ve bunun gibi yararlı çalışmalarının devam etmesi gerektiğini belirterek öğrencilere çeşitli ikramlarda bulundu.

 

14-12-201614-12-201614-12-201614-12-2016

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.