ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası Kutlandı

  İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası, 10 Aralık 2018 tarihinde Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan bir programla kutlandı.   
İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası Kutlandı

 

Programa Vali Yardımcısı İhsan AYRANCI, Belediye Başkan Yardımcısı Halit MUTLU, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, kurum müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Sancak ASLAN’ın konuşmasıyla devam etti. ASLAN, konuşmasında 10 Aralık 1948 günü Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’nin insan hakları konusunda bir kavşak noktası sayılabileceğini, insan haklarının tanınması, yaygınlık kazanması ve korunması doğrultusunda önemli bir kaynak olduğunu dile getirdi. “Biz ‘Yaratılanı sev, yaratandan ötürü.’ diyen Yunus Emre’nin, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ diyen Şeyh Edebali’nin, ‘İnsan hakları doğmakla kazanılır, beklemez. İnsana yakışır, insanca bir yaşam içindir.’ diyen Mustafa Kemal’in ideallerini benimsemiş, yeri geldiğinde demokrasi nöbetine çıkıp tankların önünde devleşmiş bir milletin evlatlarıyız.” sözleriyle demokrasinin ve insan haklarının önemini vurguladı.

Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “İnsan Hakları” isimli dramatik oratoryo, mülteci konusunu ele alan “Arda Kalan” adlı kısa film ve “Sultan Gelin” adlı tiyatro oyunu ile program devam etti. 

Programın çıkışında Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik ve Tasarım Alanı öğrencilerinin hazırladığı “İnsan Hakları ve Demokrasi” konulu afiş sergisi ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerinin hazırladığı kokteyl sunumu ile program sonlandırıldı.

 

11-12-201811-12-201811-12-201811-12-201811-12-2018

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.