ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Vergi Haftası Konulu Program Düzenlendi

İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Vergi Haftası Konulu Program Düzenlendi

26 Şubat, 4 Mart tarihleri arasında tüm Türkiye´de vergi haftası kutlanılıyor. Vergi haftası nedeniyle İlimiz İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda etkinlik düzenlendi. İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN ve okul öğrencilerinin katıldığı programın açılış konuşmalarını yapan İl Millî Eğitim Müdürü GÜN konuşmasında; “Kıymetli gençler az önce arkadaşımızın da söylediği gibi her yıl 26 Şubat 4 Mart tarihleri arasında tüm Türkiye´de vergi haftası olarak kutlanmaktadır. Bununla birlikte şunu söyleyeyim gençler sevgi okullarda anlatıldığı gibi, gelecek okullarda anlatıldığı gibi, değerler okullarda anlatıldığı gibi, vergi de okullarda anlatılmalıdır dedi.

Çünkü sizleri her aşamada yarına hazırlayacak olan bu sıralarda almış olduğu muz bilgilerdir şunu kesinlikle söylemek durumundayız ki gençler bilgi ayrı bir şey bilinç ayrı bir şey, normalde bunu hayatımızda indirgediğimiz zaman vatan savunmasının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz, bunun uğrunda feda edeceğimiz ne varsa hepsinin feda edilebileceğini de hepimiz biliyoruz çünkü biz bu bilgiyi gelince dönüştürebiliriz toplum olarak okul olarak çevre olarak vatan olarak kültür olarak bunu bilgiyi bilince çevirmişiz.

Aynı anda aynı mekânda özellikle vergiyi okuyabilmek, vergi ile ilgili de bu bilgiye sahip olmakla birlikte tüm vatandaşların, tüm bireylerin ortak bir kaygısı var mı yok mu?  İşte bu bilinci yerleştirme bu bilinci oluşturmanın temeli okullarımızda atılmaktadır.  Özellikle bu okulun seçilmesi bizim için ayrı bir anlam ifade etmektedir, çünkü daha önce Ticaret Lisesi olarak Erzincan´a ve ülkemizin eğitim ve öğretimine ciddi bir katkısı olan okulumuzda yetişen siz gençlerin vergi bilinci ile vergi bilgisi ile yetişmeliyiz bizim için çok anlamlı çok önemli güncel olarak düşündüğümüz zaman şu anda ülkemizin güneyinde güvenlik kuvvetlerinin yapmış olduğu bir operasyon var. Tabiri caizse bir savaş var. Oraya bizim millet olarak vatandaş olarak en büyük katkımız yarın seferberlik var hepimiz gideceğiz denildiği zaman geri duracak olan bir Allah´ın ferdi var mı? zannetmiyorum dedi.

Bu nasıl kutsal bir görev gençler oradaki Mehmetçiğin elindeki silahtır, vergi oradaki Mehmetçik´in elindeki mermidir, vergi oradaki Mehmetçik´in tankın aletlerinin dönmesidir vergi, okullarda eğitim ve öğretimin devam etmesidir vergi, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmaktır vergi, yani bizim kişi olarak devlete karşı sorumlu olduğumuz en önemli şeydir vergi.

Onun için gençlere bu bilgileri bu bilinci aşılamak sadece sizinle ve bizimle olmuyor her birinizi yarın çevremizi aydınlatan birer fert olmak durumunda ve zorundasınız bizler de aynı bu vatana bu millete bu bayrağa olan borcumuzu ödemek demek sadece kaide ve kurallara nizamlara kanunlara bizim uymamız yetmez çevremizi de aynı bilgi ve bilinçle bilgilendirmemiz gerekmektedir.

Ben bu meyanda bütün okullarımızda özellikle Vergi Haftası ile ilgili olarak okullarımıza ilk başta söylediğin gibi çok farklı etkinlikler yapılıyor sakın ha bunu sıradan bir etkinlik gibi görmeyin” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN’ün konuşmalarından sonra vergi bilinci ile ilgili olarak sunum ve sonrasında video gösterisi ile program sona erdi.

01-03-201801-03-201801-03-201801-03-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.