ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş İnsanı Ömer Gültekin Tarafından Yaptırılan Okulun Açılışı Yapıldı

İş İnsanı Ömer Gültekin Tarafından Yaptırılan Okulun Açılışı Yapıldı

İş İnsanı Ömer Gültekin Tarafından Yaptırılan Tercan Tercan / Kargın Beldesi Ömer Gültekin İlkokulu-Ortaokulu'nun açılışı yapıldı. Açılışa son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Valimiz Sayın Mehmet Makas, Erzincan Milletvekilleri Sayın Süleyman Karaman ve Sayın Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Erzincan İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlarımız katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Ömer Gültekin İlkokulu / Ortaokulu açılış programında yapılan açılış konuşmalarının ardından Sayın Valimiz Mehmet Makas yaptığı konuşmasında, Hayırsever İş İnsanı Ömer Gültekin ve ailesine Erzincan eğitimine verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek; "Erzincan eğitimde son yıllarda öğretmen ve derslik konularında ülkemizin örnek şehirlerinden biri haline geldi. Devletimizin yanı sıra hayırseverlerimizin desteği ile öğrencilerimizin eğitimini modern dersliklerde sağlıyoruz" dedi.

 

Daha sonra konuşan Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ise İş İnsanı Ömer Gültekin'in köyünü unutmadığını ve bu eğitim yatırımıyla memleketine mührünü vurduğunun altını çizerek; " Hayırseverlerimizin desteği ile Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı, Türkiye'de en fazla burs veren özel vakıf. Böyle bir unvanı var. Her yıl 8 bin öğrenciye burs veriyor. Bugüne kadar 60 bin öğrenciye burs verdik ve o öğrenciler doktor, kaymakam, hakim, savcı oldu, memleketin her köşesinde gururla, onurla memleketimizi temsil ediyorlar. Burslar genellikle Erzincanlı ama Türkiye'nin neresinde okursa okusun, bütün gençlerimize yapılıyor. Bu yatırımı Kargın Beldemize kazandıran Ömer Gültekin'e ve ailesine teşekkür ediyorum." dedi.

Açılışın ardından Son Başbakanımız Binali Yıldırım ve beraberindekiler okul binasını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

29-08-202229-08-202229-08-202229-08-202229-08-202229-08-202229-08-202229-08-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.