ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

İlimiz Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda gerçekleştirildi.
İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi

İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 94 yılı dönümü için düzenlenen programa Erzincan Valisi Süleyman KAHRAMAN, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü ALDEMİR, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas ÇAPOĞLU, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sedat UZUNCEZAR, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, , İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup YILDIZ,  öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN yaptığı konuşmada; "İstiklal Marşımız 1921 yılında yani Cumhuriyet kurulmadan önce Cumhuriyeti müjdeleyen bir marştır. İstiklal Marşı’nı tahlil etmek istediğimiz zaman o zamanın şartlarını çok iyi bilmek lazımdır. Aynı zamanda Mehmet Akif’i de çok iyi bilmek çok iyi tanımak lazımdır. Çünkü Mehmet Akif kendi içindeki benİ ile milletin benini bir araya getirmiş ve böylece yazmıştır." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından program Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro sunumu ve sinevizyon gösterisi ile devam etti. Program Erzincan Belediyesi mehter takımının gösterileriyle sona erdi.

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.