ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kardeş Okullarla El Ele 23 Nisan

Kardeş Okullarla El Ele 23 Nisan

Osman Gazi İlkokulu tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı münasebetiyle kardeş okul projeleri kapsamında 8 köy okulu ile birlikte yemekli bir etkinlik düzenledi.

Erzincan’da özel bir düğün salonun da gerçekleştirilen etkinlik Saygı duruşu ve öğrenci ve katılımcıların hep birlikte okuduğu İstiklal Marşı ile devam etti. İlk olarak Osman Gazi İlkokulu Müdürü Mustafa ATEŞ selamlama konuşması yaptı. ATEŞ yaptığı konuşmasın da; “Millet olarak bizleri biz yapan değerlerimiz vardır. Bu değerlerden biride milli ve dini bayramlarımızdır. Çocuklarımız bayramlarda sevinecek mutlu olacaklar onlar bizlerin geleceği ve bizler onlardan gelecekte çok şeyler bekliyoruz dedi.

Düzenledikleri Kardeş okul projesine destek veren şahıs ve kurumlara teşekkür eden Osman Gazi İlkokulu Müdürü Mustafa ATEŞ, etkinliğe katılarak kardeş olduğumuzu ve el ele olacağımızı ortaya koyan Güllüce İlkokulu, Büyükçakırman İlkokulu, Başpınar İlkokulu, Hancı Çiftliği İlkokulu, Karadiğin İlkokulu, Küçük Kadağan İlkokulu ve Kavakyolu İlkokullarımızın öğretmen ve öğrencilerine çok teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra kısa bir konuşma yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN ise konuşmasında; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklarımız için farklı ve güzel programlar yapıyoruz. Bayramın ruhunda özünde aslında çocuk var, coşku var, sevinç var, birlik ve beraberlik var. Son yıllarda maalesef milli ve dini bayramlarda git gide artık aileler kendi aralarında veya tatil yörelerinde zaman geçirmeleri bizleri üzüyor. Çocuklarımızın bu bayramlara katılımları ise bizleri oldukça mutlu ediyor. İlimizde farklı etkinliklere devam ettiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü GÜN, etkinliklerin ayrı özellikleri olduğunu belirtti.

Bugün burada Osman Gazi ilkokulumuzun hazırladığı etkinlikteyiz. Burada etkinliğimiz kardeş okullarla el ele 23 Nisan adlı proje ile 8 farklı köy okulumuz bu etkinliğe katıldı. Bu zamanda bu devirde köyünün dışına çıkmayan öğrencimiz yok ama şehir dışına çıkmayan çok öğrencimiz var. Bu etkinlikler köyde ve şehirde farklı kutlandığını görmek için bu proje ile bir araya gelindi. Çünkü köylerde istenilen ölçüde imkân bulunmuyor. Bu tür etkinlikler ile okullarımız daha sık bir araya gelecekler” dedi.

Konuşmalardan sonra yapılan yemek ikramı sonrası müzikli ront gösterileri büyük ilgi gördü. Atatürk çocukları marşı ve halk oyunlarından sonra katılan öğrencilere hediyeler verildi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen etkinliğe Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, Eğitim Bir Sen Erzincan Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Nebi GÜL, Erzincan veteriner Hekimleri Odası Başkanı Serkan KÜTÜK, Okul Müdürleri, köy muhtarları, ve öğrenciler katıldı.

27-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.