ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Heyecanı

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi ile tüm öğrenciler karne heyecanı yaşadı.
Karne Heyecanı

Salih Erkan İlkokulu´nda düzenlenen karne dağıtım töreninde Vali Süleyman KAHRAMAN, Vali Yardımcısı Fatih KAYA, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN ve Şube Müdürü Özkan YAVUZ öğrencilere karnelerini dağıttı.

KAHRAMAN, öğrencilerin başarılı olabilmesi için anne, baba ve öğretmenin ilgisinin önemine işaret etti. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının başarılı bir şekilde tamamlandığını dile getiren Vali KAHRAMAN, anne babalara teşekkür etti. Tatil yok tebdil var diyerek tatilin boş oturma anlamına gelmediğini, bir dönemin gözden geçirilerek yeni hedeflerin belirlenmesi gerektiğini ifade etti. Öğrencilere tatil süresince kitap okuma tavsiyesinde bulunan KAHRAMAN, anne babaları ise yaz tatilinde öğrencilerin başına gelebilecek kazalar konusunda uyardı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz GÜN’de karnelerin sadece öğrenciye ait olmadığının altını çizerek; anne, baba, öğretmen, idareci ve öğrencilerin ortak karnesi olduğunu söyledi. GÜN, "15 Eylül 2014 de başladığımız maratonun sonucunda il genelinde 40581 öğrencimize karne verme mutluluğunu ve heyecanının yaşıyoruz.

Karne, eğitim-öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Derslerinde başarılı olamayan öğrencilerimiz olabilir. Onlara kendilerinden daha kıymetli ve daha önemli hiç bir şey olmadığını hissettirerek nerede, nasıl hatalar yaptıklarını göstererek rehberlik etmeliyiz.

Eğitim camiası olarak bizlerin tatili yok. Bizler bu eğitim-öğretim yılını gözden geçirerek yeni eğitim öğretim yılı için plan ve programa başlamak durumundayız.

Yıl içerisinde çeşitli etkinlikler, projeler ve başarılara imza atan, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ederim." dedi.

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.