ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kelebek Etkisi İle Dalgalanan Şanlı Bayrağım

Mustafa Doğan Anadolu Lisesinin “Kelebek Etkisi İle Dalgalanan Şanlı Bayrağım” projesi tanıtımı 22 Şubat 2018 Perşembe günü saat 10:00’da Mustafa Doğan Anadolu Lisesi Konferans salonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Şube Müdürü Cevat BİNGÖL, yöneticiler, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı.
Kelebek Etkisi İle Dalgalanan Şanlı Bayrağım

Mustafa Doğan Anadolu Lisesi öğrencileri evlerde ve sokaklarda asılı olan eskimiş, solmuş, yırtılmış ve kullanılamayacak duruma gelmiş bayrakları kendi imkânlarıyla aldıkları yeni bayraklarla değiştiriyorlar. Öğrenciler proje kapsamında 150 bayrağı kapı kapı gezerek dağıttı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN yaptığı açıklamada, ‘’İnsanın vücudunun insanın hayatını devam ettirebilmesi için olmazsa olmaz organları vardır, toplumların da hayatlarını devam ettirebilmeleri için olmazsa olmazları vardır. Bu olmazsa olmazlarının içerisinde en önemli kurum ve kuruluşlardan bir tanesi şüphesiz Millî Eğitimdir. Millî Eğitimin içerisinde de olmazsa olmazlarımız şüphesiz ilim, irfan yuvası olan okullarımızdır. Okullarımızda bir eğitim yönü var bir öğretim yönü var. Sizin akademik yönden arzu etmiş olduğunuz hedeflere ulaşabilmeniz için okullarda planlı ve programlı bir şekilde dersler verilmekte akademik seviyeniz belli bir noktadan arzu edilen noktaya ulaşılması için çalışmalar yapılmaktadır. Ancak yeter mi yetmez. İşte asıl lazım olan şey sizleri her yönüyle hayata hazırlamak. Toplumla iç içe olabilmeniz, toplumun değer yargılarını çok iyi bilmeniz aklınıza, beyninize, kalbinize neticesinde hayatınıza bunları nakşetmeniz bizim için çok anlamlı. İşte bunun için Millî Eğitim Bakanlığımızın Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği var.’’ şeklinde konuştu. 

Konuşmalarının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, okul müdürü Sadi ALKAN’a plaket takdim etti.

22-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.