ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Tercih Danışma Komisyonları

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN LGS sınavı tercihlerine ilişkin bilgilendirme toplantısı yaptı.
LGS Tercih Danışma Komisyonları

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Erzincan Lisesi Konferans salonunda basın mensuplarına LGS tercihlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

LGS tercihleri için kontenjan tabloları 2 Temmuz’da yayınlanacak. 2-13 Temmuz arasındaysa tercihler alınacak. GÜN bu süreçte öğrenci ve velilere yardımcı olunması için 5 Tercih Danışma Komisyonu kurulduğunu belirtti. Öğrenci ve velilerin mutlaka komisyonlara uğrayarak tercihlerini doğru yapabilmeleri hususunda uyardı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, üzerinde konuşacağımız mezun ettiğimiz öğrenciler 8. sınıf öğrencileri. Bundan sonra atacakları adımlar çok önemli. Bir yol ayrımındalar. Ya sevecekleri bir okul, sevecekleri bir iş ve bir durum ile karşı karşıya kalacaklar ya da tersi bir durumda dedi.

Yeni sistem hakkında bilgi veren GÜN, yeni sistemde ne olacak, 5 komisyon kuracağız ve bu komisyonlar tarafından rehberlik hizmeti verilecek. Türk Telekom Binali Yıldırım Ortaokulu, Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu, İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Erzincan Rehberlik ve Araştırma Merkezi olmak üzere 5 komisyon görev yapacak. 

Tercih sürecine ilişkin okul müdürlerini de uyaran GÜN öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için okul müdürlerinin onaylamak zorunda olduğu tercih listelerini gece gündüz sürekli kontrol etmeleri gerektiğini ifade etti. Bu ortaokullarımızda tercih ile ilgilenecek görevli arkadaşlarımız olacak dedi.

02-07-201802-07-201802-07-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.