ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Liseler Arası 1 Tema 1 Sunum Projesi" nin Tanıtım Toplantısı YapıldıErzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimince düzenlenen "Liseler Arası 1 Tema 1 Sunum Projesi" kapsamında bu yıl gerçekleştirilecek olan, "Bana Erzincan'ı Anlatır Mısın? Sunum ve Canlandırma Yarışması"nın, ortaöğretim okul müdürlerine yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri ve Ar-Ge Birimi Şube Müdürü Hüseyin EROL, okulların yarışmaya katılımlarının özellikle pandemi sürecinde sosyal etkinliklerden uzak kalan öğrenciler açısından son derece önemli olduğu ekseninde bir açılış konuşması yaptı. Devamında Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi, proje içeriği hakkında okul müdürlerini bilgilendirdi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri ve Ar-Ge Birimi Şube Müdürü Hüseyin EROL, "2016 yılından bu yana süregelen ve en son beşincisi düzenlenen Liseler Arası Prof. Dr. Fuat Sezgin Münazara Turnuvası'nın tema ve içerik açısından güncellenmiş şekliyle Liseler Arası 1 Tema 1 Sunum Projesi, öğretmen ve öğrencilerimizin sadece konuşma ve araştırmaya dayalı bilgi aktarımından değil aynı zamanda teknoloji ve sahne sanatlarından yararlanabilme ve yarışmalara çok daha geniş bir yelpazede hazırlık yapma fırsatı sunmaktadır. İçerik açısından daha da zenginleşerek devam edecek olan projemizde öncelikli amaçlarımızdan biri de, planladığımız yeni formata bağlı kalarak içeriğin her yıl değişmesidir. Liseler Arası 1 Tema 1 Sunum Projesi kapsamında yapılacak olan bu yılki yarışma, Erzincan'ın tanıtımına yönelik olarak "Bana Erzincan'ı Anlatır Mısın? Sunum ve Canlandırma Yarışması" olarak gerçekleşecek olup, gelecek yıllarda farklı temalar ile karşımıza çıkacaktır. Projemizde, özellikle pandemi döneminde okul, sosyal çevre ve dolayısıyla sosyal etkinliklerden uzak kalan ve içine kapanmaya başlayan öğrencilerimizin bu olumsuz durumdan kurtulmaları ve eskisi gibi aktif bir sosyal yaşama kazandırılmaları amaçlanmaktadır. Bunun gerçekleşebilmesi ise bu gibi sosyal etkinliklerin uygulanması ve yaygınlaştırılmasıyla yapılabilmektedir. Dolayısıyla projemizin ana hedeflerinden biri de salgın döneminde sosyal ve psikolojik açıdan olumsuzluklar yaşayan öğrencilerimizin sosyal etkinlikler sayesinde sağlıklı gelişimleridir." dedi.

 Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi Proje Yürütücüsü Harun AYAYDIN, "Projemizin bu yılki temasının ortaya çıkış sürecinde en öncelikli gerekçelerimizden biri şehrimiz olan Erzincan'ın tüm yönleriyle tanınması ve tanıtılmasıdır. Nitekim şehrimiz kültürel açıdan birçok çeşitliliği bünyesinde barındırmakta ve tarihsel açıdan son derece zengin bir konumda bulunmaktadır. Bu millî ve manevi zenginliklerimizi öğrencilerimize aktarırken aynı zamanda onların kişisel gelişimlerine ve akademik başarılarına da katkı sağlamayı hedefliyoruz. İşte bu yüzden şehrimizi tüm yönleriyle tanır ve tanıtırken öğrencilerimizde şehrimizin zenginliklerine yönelik bir farkındalık oluşturmayı planlıyoruz." dedi. Projeye ilgi ve katılımın yüksek düzeyde olması temennisiyle toplantı tamamlandı.

13-01-202213-01-202213-01-202213-01-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.