ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Masal Dede Erzincan’da

Masal Dede Erzincan’da

Müdürlüğümüz tarafından bu yıl hayata geçirilen en önemli projelerden biri olan “Yazarlar Erzincan’da” projesi kapsamında 28.03.2017 Pazartesi günü Yazar Sayın Yücel FEYZİOĞLU şehrimize gelip öğrencilerle buluştu.

Gün içerisinde Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulu, Şehit Astsubay Uğur Fethi Özdemir Ortaokulu ve Yunus Emre Ortaokulu  olmak üzere toplam üç okulda gerçekleştirilen etkinliklerde öğrencilerle buluşan Sayın Yücel FEYZİOĞLU Erzincan’a gelmekten keyif aldığını belirtti. Çocukların Türk destanlarını, masallarını, hikâyelerini daha çok okumaları gerektiğini söyleyen Sayın FEYZİOĞLU milli kültür ve bilincin bu şekilde sağlanacağını söyledi.

Programın ikinci okulu olan Şehit Astsubay Uğur Fethi Özdemir Ortaokulunda yazar Yücel FEYZİOĞLU ile söyleşiye katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Aziz GÜN, çocukların en çok kütüphaneye gitmek için can atmalarını istediklerini belirterek şunları söyledi; “Bu hafta kütüphaneler haftası. Biz istiyoruz ki okullarımızda farklı birimlerimiz var, sınıflarımız, atölyelerimiz var, spor salonlarımız, bunlarla birlikte kantin ve kütüphanelerimiz var. Biz istiyoruz ki öğrencilerimiz okullarımızda en çok koştukları en çok sevdiklerine gitmek için adeta can attıkları birimimiz kütüphanelerimiz olsun. Kütüphaneler böyle işlevsel hale getirebilmek için, kitap okumak lazım. Biz Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak dedik ki, Erzincan’da yazarlarla okullarda öğrencilerle buluşuyor projemiz kapsamında 8 yazarımızı Erzincan’a getirelim. Çünkü geleceğin mimarları sizler olacaksınız. Burada inşallah her biriniz bir fazla kitap okursa, her biriniz yeni bir kitapla buluşursa bizim için inanın büyük bir hazine. Benim annem ilkokul mezunu. Kardeşlerimle akşamları yatarken birer tane masal anlatırdı. En çok tadı damağımda kalan bunlardı. Annelerimiz öğretici, eğitici, yol gösterici oldular. Yazarımız sizlere birkaç şey anlatacak. Buraya geldikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Erzincan’da öğrencilerle bir araya gelen Yücel Feyzioğlu, gelecekte yeni nesillerin aydınlanmasında şimdiki öğrencilerimizin büyük payı olacağına dikkat çekerek, Erzincan’da bulunmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

FEYZİOĞLU açıklamasında; “Burada sizinle birlikte olmaktan gerçekten çok memnunum. Umut ediyorum ki sizlerde ilerde birer yazar olacaksınız. Çünkü biz bu gün varız yarın olamayacağız. Bu yaptığımız çalışmaları daha da ileri götürerek gelecek nesillere ışık tutacaksınız” dedi.

Gerçekleştirilen programın sonunda İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak yazarımıza bir plâket takdim eden Sayın Aziz GÜN, çekilen hatıra fotoğraflarının  ardından  yazarımıza bir kez daha teşekkür ederek Sayın FEYZİOĞLU’nu uğurladı.

 

28-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.