ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmetçik Ortaokulunda eTwinning Bilgilendirme Toplantısı

Müdürlüğümüz ARGE Birimi Projeler Ekibi tarafından ilimizde yürütülen eTwinning projelerinin niteliğini artırmak ve öğretmenlerimizi eTwinning portalı kullanımı konusunda bilinçlendirmek üzere okullarımızda bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. Bu kapsamda; Mehmetçik Ortaokulunda karne töreninin ardından yaklaşık 20 öğretmen ve okul idarecilerinin katılımı ile eTwinning Projeleri tanıtımı yapıldı.
Mehmetçik Ortaokulunda eTwinning Bilgilendirme Toplantısı

eTwinning Bilgilendirme Toplantısı Mehmetçik Ortaokulunun talebi ve ARGE Biriminin planlaması ile karne töreninden sonra başladı. Toplantıya; öğretmenlerin yanı sıra okul idarecileri de katıldı. ARGE Birimi PEK Koordinatörü ve eTwinning İl Temsilcisi Seda CENGİZ öğretmenlere ve idarecilere eTwinning portalına kayıt olma; portalda etkinlik ve proje başlatma ayrıca twinspace kullanımı hakkında bilgi verdi.

Toplantıda ayrıca; eTwinning projeleri; Erasmus+ projeleri, STEM, kodlama ve robotik gibi mesleki gelişim kurslarına erişim konusunda ‘’Öğretmen Gelişim Atölyeleri’’ projesinin web sitesi tanıtımı yapıldı (https://erzincan.meb.gov.tr/oga/).

eTwinning projeleri oluştururken Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alma kriterleri hakkında bilgi alan öğretmenlerimize; eTwinning – EBA ve Avrupa Okul Ağı sitelerindeki çevrimiçi eğitimlerin tanıtımıyla toplantı son buldu.

23-01-201923-01-201923-01-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.