ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez İmam Hatip Lise ve Ortaokul Müdürleri İle "HİSAR" Projesi İçin Toplantı Yapıldı

Merkez İmam Hatip Lise ve Ortaokul Müdürleri İle

Müdürlüğümüz Din Öğretimi Şube Müdürü Fikret AYAZ başkanlığında, Merkez İmam Hatip Lise ve Ortaokul Müdürlerinin katılımı ile, HİSAR Projesi iş ve işlemleri, seçmeli dersler konusunda toplantı yapıldı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce başlatılan HİSAR (İmam Hatip, İnovasyon, STEM, Atölye, Robotik) adlı proje ile imam hatip okullarındaki öğretmenlere ve öğrencilere yönelik inovasyon, STEM, robotik alanında mesleki gelişim eğitimi verilmesi ve öğrencilere kodlama ve tasarım odaklı düşünme becerileri kazandırılması hedeflenmektedir.

Din Öğretimi Şube Müdürü Fikret AYAZ, proje ile ilgili olarak "İlimizde 60 öğretmenin hizmet içi eğitim alacağı proje öğretmene ve öğrenciye önemli bir bakış açısı kazandıracak. Proje, ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmada emin adımlarla ilerlemesine katkı sağlayacak bir proje. Bu proje ile öğrenciler, farklı branşlarla daha çok iş birliği içinde olacaklar. Öğrencilerin ilgi alanlarına ve yaş gruplarına hitap edebilecek ders materyali geliştirirken diğer branşlarla iş birliği yapacaklar. Teknolojik okuryazarlık seviyelerini yükseltecekler. Proje tabanlı düşünme becerileri artırıp, bilimsel projelerde daha aktif rol oynayabilecekler. Öğrenciler grup çalışması becerisi kazanacaklar. Bilgilerini ve becerilerini öncelikle  disiplinler arası  bir  anlayışla  ilişkilendirmelerini sağlayacaklar. Bilgi ve becerileri kullanarak araştırma,  buluş yapma ve üretim yapmaya yönelecekler. Ayrıca bu proje ile sorgulama, araştırma, analiz etme, sentezleme gibi becerilerinin gelişeceğini, proje yapma becerisini kazanmaları hedeflenmektedir. Dersleri uygulama ağırlıklı olacağı için daha aktif ve zinde olacaklar. Böylece, derslere karşı olan motivasyonları artacağını düşünüyoruz."dedi.

Sağlık ve başarı dilekleriyle toplantı tamamlandı.

10-01-202210-01-202210-01-2022

 

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.