ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri Müdürleriyle Toplantı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Mesleki ve Teknik Liseler ile Din Öğretimine bağlı liselerin müdürleriyle “2023 Eğitim Vizyonu” hakkında toplantı yaptı.
Meslek Liseleri Müdürleriyle Toplantı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN toplantıda; “Birlikte yol aldığımız arkadaşlarımız gün, saat, hafta içi, hafta sonu, yıl sonu gibi takıntıları olmayıp ilk gün öğretmenliğe başlamış gibi ilk gün idareciliğe başlamış gibi aynı heyecanla görevlerini yerine getirmektedirler. Karşılarında gerçekten bize farklı gözlerle bakan yarınlarımızı aydınlatacak olan öğrencilerimiz olduğu için yorgunlukları bir tarafa bırakıp gayretli çalışmalarınız var.

Öğretmen bahar güneşi gibidir güneş nasıl ki nebadatın yeniden canlanmasına vesile oluyorsa sizler de ülkelerin geleceğine, insanlığa dokunuyorsunuz. Bir çoğunuzun 2023 Eğitim Vizyonu ile ilgili hazırlığınız var. Alan olarak Mesleki ve Teknik ve Din Öğretimi alanındasınız. 2023 Eğitim Vizyonu ile ilgili çalışmada okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise müdürleriyle toplantı yaptık. Bu günde Mesleki ve Teknik ile birlikte Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri ve idarecilerimizle toplantı yapıyoruz. “2023 Eğitim Vizyonu’nda Ne Var?” hedefimiz bu. Bakanlığımız, sömestri arasında bir çalıştay yapacak. 2023 Eğitim Vizyonu’yla ilgili her birim kendisiyle ilgili bir çalıştay hazırlığı yapacak. Bugünkü toplantımızın amacı 2023 Eğitim Vizyonu ile ilgili farkındalık oluşturmaktır.

Bakanlık net bir şekilde Mesleki ve Teknik ile ilgili 7 madde ile belirlenen hedefleri özetlemiş. Bununla birlikte dönem başında yaptığımız Eğitimde Nitelik Çalıştayını bir araya getirmek. Hedefimiz 2023 Eğitim Vizyonunda her birim kendisi ile ilgili alanı okuyacak ve hedeflerini ona göre belirleyecektir.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN daha sonra şunları söyledi; “2023 Eğitim Vizyonunun içini nasıl doldurmalıyız, çalıştaya nasıl katkı sunabiliriz, ne önerilerde bulunabiliriz?

Meslek Liselerimizde öğrencilerin hangi alanda daha başarılı olacağını öğrenmek için sektörde çalışan kişilerden faydalanacağız. Öğrenci başarılı olabileceği ve yarınlarıyla ilgili karar verme süreçlerini daha anlamlı kılar.

Yönlendirmeyi daha sağlıklı ve düzgün yaparsak her öğrenci gittiği yerde mutlu olur. Gittiği yerde mutlu olan öğrenci başarılı olur. Başarılı olan öğrenci hedefine varmış olur. Hedefine varan öğrenci mezun olduktan sonra hayata ve işe atıldığı zaman mutlu olur ve insanları mutlu eder.”

GÜN “2023 Eğitim Vizyonu bizler için bir fırsattır. Hep birlikte omuz verip güçlü yarınları birlikte inşa edeceğiz.”dedi.

31-12-201831-12-201831-12-201831-12-201831-12-201831-12-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.