ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Müdürleriyle TANAP Toplantısı

Meslek Lisesi Müdürleriyle TANAP Toplantısı

Trans-Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi TANAP Azerbaycan doğalgazını Türkiye ve Avrupaya taşıyan bir doğalgaz boru hattı projesidir. Bunu yanı sıra ülkenin sosyoekonomik kalkınmasına da katkıda bulunmaktadır. 1850 km uzunluğundaki hat Erzincan’ın da içinde bulunduğu 20 ilimizden geçmektedir. Bu kapsamda TANAP uyguladığı sosyal ve çevresel yatırım programları (SEIP) aracılığıyla yerel nüfusa güçlü faydalar sağlamayı halkın ekonomik ve sosyal kalkınmasını desteklemeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda çeşitli kamu kuruluşlarına ve kurumumuz bünyesindeki birimlere 1,5 milyon TL ye kadar hibe desteği verilmektedir.

Proje toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Erzincan’ın TANAP tarafından hibe desteği verilmesini kararlaştırdığı 11 ilden biri olmasının büyük bir şans olduğunu, ayrıca verilen hibenin büyüklüğüne bakılınca da değerlendirme şansımızın yüksekliğine dikkat çekti.  Kurum başına 1,5 milyon TL ye kadar verilebilen hibenin ilimizin 2024 Eğitim vizyonuna uzun yıllar sürecek olan bir katkı sağlayacağını da belirtti. GÜN’ün sözlerinin ardından Valilik Proje ekibinin hazırladığı sunum okul müdürlerine tanıtıldı.

Bu kapsamda okullarımızın özelliklede meslek liselerimizin TANAP kapsamında birçok ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik projeler yapması için Valilik proje merkezi uzmanlarından Şeref Hakan AKTÜRK tarafından İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda Meslek Lisesi müdürlerine konuyla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Okulların taşınır taşınmaz birçok araç gereç ihtiyacı ve sosyal faaliyetlerine destek içeren proje ile ilgili teknik detaylar ve başvuru şartları hakkında verilen bilgilerin ardından 20 Nisan 2017 de başvurusu sona eren projeler için okullarımıza başarılar iletilerek iyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdirildi.

 

21-03-201721-03-201721-03-201721-03-201721-03-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.