ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Toplantısı Yapıldı

Mesleki Eğitim veren Okullarımızda, 9 ay süreli İşletmelerde Meslek Eğitimi uygulaması ile 40 iş günlü Stajın işletmelerde çalışmalarını daha doğru ve etkin planlayarak uygulama alanı içinde en üst derecede yetişmelerinin sağlanmasında işletmeleri belirlemek ve bilgilendirmek amacıyla 28/05/2015 Perşembe günü meslek kuruluşlarının temsilcileri ile Öğretmenevinde yemekli bir toplantı yapıldı. Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, Müdür Yardımcıları Yakup YILDIZ, Yahya TEKİN ve meslek kuruluşları katıldılar.
Mesleki Eğitim Toplantısı Yapıldı

Nitelikli eleman ihtiyacı olan işletmelerle iş gücü yetiştiren eğitim kurumları ile işbirliği artırmak çift taraflı ihtiyaç analizi ile istihdam gücünü artırmak öğrencilerimizin özel sektör kurumlarında yetişmelerini sağlayarak eksik görülen ihtiyaçları gidermek. 

Eğitim sistemimizde rekabet gücünün artırılması ve bilgili insan gücünün yetişmesi için şart olan kalite sorunları yoğun olarak yaşanmaktadır. Mesleki ve teknik eğitim, Türkiye için birçok açıdan gitgide önem kazanıyor. Mevcut sosyoekonomik kalkınma düzeyine paralel olarak, ilköğretimle kazanılan beceriler ve yetkinliklerle sürdürülebilecek istihdam fırsatları azalıyor.

Ülkemizde; meslek liseleri istihdam ihtiyacını karşılayacak kaliteli eleman yetiştiren kurumlar olarak görülmelidir. Bu nedenle İlimizde ve okulumuzda önceki yıllarda mesleki ve teknik eğitimde istihdama yönelik bir proje üretilememiştir.

2013 yılında başlatılan alan araştırmasıyla işverenlerin ve okulların birbirini tanımadığı bu konuda işbirliğinin olmadığı tespiti yapıldı. Bu nedenle 2014 Ocak ayı içerisinde Millî Eğitim Müdürlüğü, Ticaret Ve Sanayi Odası Müdürlüğü, Organize Sanayi Müdürlüğü, ve Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir protokol imzalandı, fakat değişen Millî Eğitim Müdürleri, Mesleki ve Teknik Okul Müdürleri, Ticaret Sanayi Odası başkanları OSB müdürleri bu protokolü biraz sekmeye uğratmış olup, tekrar bir değerlendirme toplantısı düşünülmüştür. Bu sürece bizler bundan sonra daha fazla sahip çıkacağız ve Erzincan ilinde mesleki eğitimi hak ettiği yerlere getireceği ifadelerine yer verildi.

Mesleki Eğitim Toplantısı YapıldıMesleki Eğitim Toplantısı YapıldıMesleki Eğitim Toplantısı YapıldıMesleki Eğitim Toplantısı YapıldıMesleki Eğitim Toplantısı YapıldıMesleki Eğitim Toplantısı YapıldıMesleki Eğitim Toplantısı YapıldıMesleki Eğitim Toplantısı YapıldıMesleki Eğitim Toplantısı YapıldıMesleki Eğitim Toplantısı YapıldıMesleki Eğitim Toplantısı Yapıldı

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.