ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz İngiltere’de Staj Yaptı

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi)  AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunmuş olduğu 2014-1-TR01-KA102-003833 nolu "Üretim Sürecinde Tasarım Uygulamaları” adlı proje ile 15 öğrenci İngiltere’nin Plymouth şehrinde Grafik Tasarım alanında 3 haftalık staj eğitimi aldılar.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz İngiltere’de Staj Yaptı

Okul Müdürü Serpil BAYGIN:”Okulumuz AB projeleri konusunda birçok deneyime sahip olmuştur. Okulumuz adına bir proje daha başarıyla sonuçlandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Projemizle 19 Nisan- 09 Mayıs 2015 tarihleri arasında Avrupa boyutunda grafik ve moda sektöründe kullanılan tasarım yöntemleri reklam ve ürün tasarımı, bilgisayarda dizayn eğitimleri bu eğitimlere ilaveten tasarlanmış ve kalıbı çıkarılmış tasarımların modernize olarak elde edilmesi hedeflenmiştir.

Katılımcı gençler, aile yanlarında kalarak dil gelişimine katkı sağlamış olup, grafik tasarımı ve desen oluşturma, dizayn, photoshop, konsept geliştirme, pazar analizi Avrupa kültürü hakkında bilgi,  görgü ve deneyim kazanarak ve bu sürenin doğal bir sonucu olarak mesleki İngilizcenin gelişmesi özellikle pratik dil eğitimlerinin ilerlemesi sağlanmıştır. Kültürler arası etkileşim sağlanarak başarılı bir proje gerçekleştirilmiştir.” dedi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.