ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN´ün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü" Mesajı

Karanlık bir gece… Tıpkı vahşi bir çetenin ruhları kadar kararmış yüzleri gibi. Çakalların avını kıstırmak için beklediği gibi puslu, karanlık bir gece… Ve hain bir pusu! Öyle sadece hükmetmek için kurulmuş bir pusu değil! Anadolu’daki bin yıllık hakimiyeti bitirmek için, bin beş yüz yıldır ümmete hamilik etmiş kahraman milleti parçalamak için kurulmuş bir pusu!
Milli Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN´ün "15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü" Mesajı

İpleri küffarın elinde olan bu gayrimeşru çete, Malazgirt’te Romen Diyojen’in  yapamadığını, İstanbul’da Bizans’ın başaramadığını, Çanakkale’de Haçlı’nın ulaşamadığını yapmaya, başarmaya, elde etmeye geliyordu aklı sıra! Hem de milletin ülke savunmasında kullanılsın diye aşından, ekmeğinden kısarak aldığı uçak, tank ve helikopterlere binip geldiler! Fakat hesap edemedi gömmeye kalksa tarihe sığmayacak yiğitleri, kükremiş sel gibi bendini çiğneyip aşacak yürekleri… Hesap edemedi tek bir maşuka sevdalı milyonlarca aşığı. Ve işte o gece bu aşk yeniden tazelendi; arttı, kuvvetlendi. Ortak maşuk elden gideceği fikri aşıkları şaha kaldırdı. Bu “halis” sevda “demirleşti”, çelikleşti. Tankların ve topların önüne siper oldu tek vatan uğruna. Tek yüreğe dönüştü.

İşte kenetlenen ve tek ses, tek yürek olan milyonlar sayesinde dağılıverdi o sis perdeleri. Aydınlanmaya başladı o karanlık gece zulmü yırtarcasına verilen salalar, okunan ezanlar eşliğinde. Küçücük bir beyliği dünyaya hükmeden bir İmparatorluk haline getiren Osman Bey’in, Bizans surlarını döve döve çağ kapatıp çağ açan Fatih Sultan Mehmet’in, “Kılıçla alınan vatan toprağı parayla satılmaz” diyen Abdulhamid Han’ın, Çanakkale’de destan yazan Gazi Mustafa Kemal’in torunları galip gelmişti.  O gece Niğdeli Ömer’in, Trabzonlu Eren’in , harbe giderken “beklemesinler” diyen yiğitlerin duaları kabul olmuştu. Kahraman milletimiz mazisindeki bin yılı bir geceye sığdırmıştı adeta.

Vatanı söz konusu olunca “bir” olacağını, bir olunca da düşmana dünyayı dar edeceğini gösteren bu necip millet, tek sevdası olan “maşukuna” her zaman müştak kalacak ve âşıkların hiçbiri bir diğerinin sevdasını kıskanmayacak. Bu tutku, bu aşk ve  bu sevdanın çoğalması için birbirleri için tek yaratıcıya dua ve niyazda bulunacaklar.

Afakımızı saran çelik zırhlı duvarlara karşı, iman dolu göğüslerimizle çarpışan bizleri utandırmayan Rabbimize bir kez daha şükürler ediyor;  böyle bir günü, böyle bir geceyi bir daha yaşatmaması için dualar ediyorum. Rabbim bizleri hep aydınlık sabahlara kavuştursun.

 

14-07-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.