ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Öğrenciler Yeteneklerini Sergilediler

Minik Öğrenciler Yeteneklerini Sergilediler

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Erzincan Öğrenim Birimi bünyesindeki tasarım ve beceri atölyelerine devam eden öğrencimizin yapmış oldukları çalışmaların yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

             Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Erzincan Öğrenim Birimi bünyesindeki atölye çalışmalarına katılan öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında yapmış oldukları çalışmaları sergilediler. Atatürk Parkında düzenlenen törene İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, Okul Müdürleri, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Erzincan Öğrenim Birimi Sorumlusu Bengül KARAGÖZ, öğretmenler, öğrenciler, eğitim gönüllüleri ve veliler katıldılar.

             Erzincan öğrenim Birimindeki atölye çalışmaları hakkında bilgi veren Erzincan Öğrenim Birimi sorumlusu Bengül KARAGÖZ, Türkiye Eğitim Vakfı Erzincan Öğrenim Birimi olarak öğrencilere yeni nesil öğrenme imkânı sunduklarını belirtti. “Yap, Paylaş, Ver, Öğren, Donan, Oyna, Katıl, Destekle ve Değiştir” sloganıyla çocukları problem çözme, yaratıcılık, eleştirel düşünme ve teknolojik iletişim konularında öğrencilere yeni öğrenim ortamları sunmaya çalıştıklarını ifade eden Bengül KARAGÖZ, sözlerine şöyle devam etti. “ Öğrenim Birimi bünyesinde pek çok atölyemiz bulunmaktadır. Öğrencilerimiz buralarda gönüllü eğitmenlerimiz ile birlikte çeşitli etkinlikler yapıyorlar. Bugün de bu çalışmalarını sergilemektedirler. Desteklerinden dolayı İl Millî Eğitim Müdürümüze, öğrenim birimine devam eden 9 ilkokulumuzun idareci ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum.”

Tören katılan Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN ise konuşmasında açılışı yapılan serginin temasının teknoloji bağımlılığı olduğuna dikkat çekti. Teknolojinin hayatımızı kolaylaştıran hayatta karşılaşılan sorunlara çözüm üreten bir araç olarak kullanılması gerektiğini söyleyen GÜN, sözlerine şöyle devam etti. “Bugün burada öğrencilerimizin tasarım ve beceri atölyelerinde yapmış oldukları çalışmaların sergisini açtık. Bu serginin temasının teknoloji bağımlılığı olması bu sergiye ayrı bir önem katmaktadır. Bizler sizlerin de destekleriyle teknolojinin esiri gençler değil, teknolojiyi kendine esir eden gençler yetiştirmek istiyoruz. Bu konuda sizlerin de desteklerinizi bekliyoruz.  Bu vesile ile tekrar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardında serginin açılışı gerçekleştirildi. Serginin gezilmesinin ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Müzikli gösteriler yapıldı. Erzincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından teknoloji bağımlığını anlatan tiyatro gösterisi izleyenler tarafından büyük beğeni kazandı.  Düzenlenen birbirinden eğlenceli yarışmalarla tören sona erdi.

         Türkiye Eğitim Gönüllüleri Öğrenim Birimindeki sergi, bir hafta süresince veliler tarafından ziyaret edilebilecek.

29-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.