ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müsteşar Yardımcımız Sayın Ferda YILDIRIM’dan Kurumumuza Ziyaret

Bakanlığımız Müsteşar Yardımcılarından Sayın Ferda YILDIRIM 19.06.2018 Salı günü şehrimizde bulunmaları münasebetiyle hem kurumumuzu ziyaret ederken hem de öğretmenlerimizin mesleki çalışmaları toplantılarını bizzat yerinde takip ettiler.
Müsteşar Yardımcımız Sayın Ferda YILDIRIM’dan Kurumumuza Ziyaret

İlk olarak Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki sene sonu seminer çalışmalarına katılan Sayın YILDIRIM, burada öğretmenlerle tanışıp,  eğitim-öğretim yılının genel bir değerlendirmesini yaparken kendilerine mesleki hayatlarında başarılar diledi. Öğretmenlerin sorularını yanıtlayıp öneri ve görüşlerini de tek tek dinleyen Sayın Müsteşarımız, özellikle seminer döneminde bu kadar özverili bir çalışma gerçekleştirdikleri için de tüm öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür etti.

Daha sonra Erzincan Lisesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Sonu Müdür ve Müdür Yardımcıları Toplantısı’na katılan Sayın YILDIRIM, burada da hem Müdürlüğümüz idarecileriyle hem de Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarıyla bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz SAYIN Aziz GÜN, yıl boyunca yapılan çalışmalar ve ilimizin eğitimde geldiği noktayla ilgili bilgiler aktarırken aynı zamanda hemşehrimiz olan Sayın Ferda YILDIRIM’a katılımlarından ötürü şükranlarını dile getirdi. Eğitim-öğretim adına ilimizde yapılan her yeniliği, gelişmeyi takip eden ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın YILDIRIM’a katkılarından dolayı teşekkür eden GÜN, ilimizin eğitimde ODAK noktası haline gelmesi adına var gücüyle çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Toplantının sonunda söz alan Sayın Ferda YILDIRIM şunları belirtti:”Öncelikle bir Erzincanlı olarak burada olmaktan büyük onur duyuyorum. Sizlerin yaptığı çalışmaları görünce de ayrıca gururlanıyor ve mutlu oluyorum. Özellikle yabancı dil eğitiminde, okullaşma oranındaki mükemmel rakamlarda, ilimizin akademik başarıda geldiği noktada, projelerde elde edilen başarı için tebrik ediyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ülkemizin eğitim seviyesini yukarılara çekmek için bizler var gücümüzle çalışırken memleketimiz Erzincan’ın da bu noktada bizlere eşlik etmesi, zirvede yer alması hepimiz için bir gurur kaynağı. Bu bağlamda sizleri henüz tatile girmemiş olarak görmek, sene sonu mesleki çalışmalar noktasında da çok verimli çalışmalara imza atıldığına şahit olmak bizleri mutlu etti. Sanıyorum ki başarının temeli de işte burada yatıyor. Ben, bu vesileyle tüm öğretmen ve idarecilerimizi tekrar tebrik ediyor; emeklerinden dolayı herkese  teşekkür ediyor ve iyi tatiller diliyorum.”

 

     Konuşmalarının ardından soru-cevap yöntemiyle idarecilerimizin sorularını da yanıtlayan Sayın YILDIRIM, idarecilerimizin kafalarına takılan birçok noktaya da açıklık getirdi.

20-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.