ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUZAFFER OL DAİMA

Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ)´ne bağlı Harp Okulları ile Astsubay Meslek Yüksekokullarının ortaöğretim kurumlarımızın 12.sınıfında öğrenim gören öğrencilere tanıtılması ve tercih-seçim-eğitim süreçleri hakkında bilgi verilmesi maksadıyla tanıtım programı yapıldı.
MUZAFFER OL DAİMA

Türkiye'de askeri eğitim ve öğretimi çatısı altında toplayan Millî Savunma Üniversitesinin tanıtım programı Erzincan Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Tanıtım programına, Milli Savunma Üniversitesi Astsubay Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bayram Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz Gün, Ortaöğretim Şube Müdürü Hasan Güneş, Müh. Alb. Kıvanç Bayat, Dz. İkm. Yzb. Özer Çetin, MSÜ Öğretim Görevlisi Utku Işık'ın yanı sıra askeri yetkililer, yöneticiler, öğretmenler ve öğrencilerimiz katıldı.

Yapılan sunumda, Millî Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Tanıtım Faaliyetleri, Deniz Harp Okulu Tanıtım Faaliyetleri, Hava Harp Okulu Tanıtım Faaliyetleri,  Kara Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri, Deniz Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri, Hava Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri, Bando Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri öğrencilere anlatıldı.

Millî Savunma Üniversitesi yetkilileri tarafından; Üniversitenin fakülte ve bölümleri ile fiziki imkânlarını anlatan sunum yapılırken, misyon ve vizyonu, akademik ve mesleki faaliyetleri, öğrenci seçme ve yerleştirme süreçleri hakkında öğrencilerimize, ayrıntılı bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu. Üstün nitelikli profesyonel subay ve astsubayın yetiştirildiği, başta savunma, güvenlik ve strateji olmak üzere eğitim ve araştırmada öncü, değişime ve gelişime liderlik eden, uluslararası tanınırlığa ve saygınlığa sahip, dünyanın önde gelen savunma üniversitelerinden biri olan Millî Savunma Üniversitesi tanıtımını öğrencilerimiz büyük bir ilgi ile takip etti. Etkinliğin soru-cevap kısmında ise öğrencilerimiz, Milli Savunma Üniversitesi ile ilgili merak ettikleri sorulara cevap bulma imkânı buldu. Tanıtım programlarına il genelinde 3 farklı oturumda toplam 500 öğrencimiz katılım sağladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün'ün MSÜ Üniversitesi yetkilerine katkılarından ve katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletmesinin ardından program sona erdi.

12-01-202312-01-202312-01-202312-01-202312-01-202312-01-202312-01-2023

 

 

 

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.