ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Odak 21. Yüzyıl Erzincan Aile Eğitimi Projesi Devam Ediyor

Odak 21. Yüzyıl Erzincan Aile Eğitimi Projesi  Devam Ediyor
Odak 21. Yüzyıl Erzincan Aile Eğitimi Projesi  Devam Ediyor

 

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Odak 21. Yüzyıl Erzincan Aile eğitimi projesi kapsamında 13 okulumuzdan biri olan Şehit Kenan Ardıç İlkokulu'nda başlayan aile eğitimleri çalışmalarına katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN projeyle ilgili şunları söyledi:" Toplumun temeli olan aileleri, eğitim yoluyla çocuğun çok yönlü gelişimini desteklemek amacıyla bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, toplumsal gelişme ve kalkınmaya ivme kazandırma sürecinde çok önemlidir. Türkiye'de son yıllarda önemli değişimler yaşanmıştır. Bu çerçevede iç göç, hızlı kentleşme, bölgesel farklılıklar, ekonomik krizler, çocuk ve genç nüfusunun hızla artması, işsizlik, aile içi şiddet gibi sebepler, çocuklar üzerinde olumsuz etkiler yaratmıştır. Bizler Odak 21. Yüzyıl Erzincan Aile Eğitimi projemizle çocuğun en yakın çevresi olan anne-baba yoluyla, çocuğun çok yönlü gelişimini desteklemek, toplumsal gelişme ve kalkınmaya hız kazandırmak ve çocuğun eğitiminde en önemli olan aktör olan aileyi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek böylece ilin eğitiminde katma değer oluşturmayı amaçlamaktayız." Dedi.

 Proje kapsamında Şehit Kenan Ardıç İlkokulu Rehber Öğretmeni Asiye Şeyda ÇİÇEK okulun Z-kütüphanesinde belirlenen velilere aile eğitimi ile ilgili velilerin aktif katıldığı atölye çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca proje kapsamında Mehmet Kurtoğlu hocamızın "Anneciğim Bana Sarılır Mısın?" ve "Çocuk İhmale Gelmez" kitapları velilerimize İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN tarafından verildi.

25-10-201925-10-201925-10-201925-10-2019

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.