ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğren, Öğret, Oyna, Eğlen

Öğren, Öğret, Oyna, Eğlen

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Melikşah İlkokulunda e Twinning Projesi kapsamında uygulanmakta olan “Öğren, Öğret, Oyna, Eğlen” ve “Veli Günü” etkinliklerinin açılışını yaptı.

Melikşah İlkokulunda “Öğren, Öğret, Oyna, Eğlen” ve “Veli Günü” etkinlikleri dönüşümlü olarak her hafta gerçekleştirmekte iken bu hafta ikisi birleştirilerek açılışı gerçekleştirildi.

“Öğren, Öğret, Oyna, Eğlen” projesinde öğrencilere, öğretmenlere, okul çalışanlarına ve öğrenci velilerine Zeka Oyunları tanıtılıyor. Tanıtım sonunda da zeka oyunları oynanıyor.

“Veli Günü” etkinliklerinde ise öğrenci velileri ile ilgili bilgi paylaşımları yapılıyor. Yapılacak etkinlikler paylaşılıyor. Velilerin okula daha aktif katılımları ve birbirleriyle sağlıklı iletişim kurmaları amaçlanıyor.

Bu haftaki etkinliğe katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN 2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesinde "Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” vurgusu yaparak oyunların çocuklarımıza kattığı değerleri ifade etti. Millî Eğitim Bakanımızın konuşmalarında vurguladığı çocuklarımızı şimdiye uyandırmamız gerektiği, bugünü yaşamadan yarını yaşatamayacağımızı, aileleri çocukları oyunlara yönlendirmedeki isteksizliklerinden, kendi çocukları ile oyun oynamama bahanelerinden dolayı bugünü çocuklara yaşatamadığımız zaman çocuklarımızda ruhen, bedenen çeşitli hastalıkların başlayacağından, bilgisayar, tablet veya televizyon bağımlığına yakalanmalarından bahsetti.

Etkinlik kapsamında öğrenci velilerine “Mangala” ve “Hedef 5” oyunları tanıtılarak kahoot etkinliği yapılarak etkinlik sonlandırıldı.

18-04-201918-04-201918-04-201918-04-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.