ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz Ailelerimizle Buluşuyor

Öğrencilerimiz Ailelerimizle Buluşuyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) tarafından başlatılan “Öğrencilerimiz Ailelerimizle Buluşuyor” projesini yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu.

GÜN yaptığı açıklamada Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan, "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi"  kapsamında ilimiz Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) Yönetici, öğretmen ve öğrencileriyle başlattıkları “Öğrencilerimiz Ailelerimizle Buluşuyor” projesi ile mahallede bulunan yaşlı kimsesiz ve bakıma muhtaç aileler tespit edilmiş ve bu ailelerin başta sağlık sorunları olmak üzere kendilerine yardımcı olunmuştur.  Bugün de bu ziyaret ettiğimiz yaşlı ve kendisine bakacak kimsesi bulunmayan teyzemizi okul idaresi ve öğretmenleri tarafından hastaneye götürülmüş, fizik tedavisi yaptırılmış ve hastaneden eve getirilmiştir. Teyzemiz sürekli ziyaret edilmekte ve çeşitli ihtiyaçları karşılanmaktadır. Altın teyzemiz okul öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından hastaneye götürülmüş, tedavisi yaptırılmış ve tekrar evine getirilmiştir.

Bugün de Ramazan münasebetiyle yine teyzemizin ilaçlarının düzgün kullanımı konusunda bilgilendirme yapıldı tansiyonu, ateş ve nabız ölçümleri alındı. Şimdide evin genel temizliği yapılmaktadır.

Bu proje ile okullarda öğrenim gören öğrencilerin; sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amaçlanmıştır.

Bu projeyi yürüten başta okul Müdürümüz Mustafa KARADAŞ olmak üzere, tüm idareci,  öğretmen ve özellikle gönüllü öğrencilerimizi tebrik eder başarılar dilerim. Altın teyzemize de sağlıklı ve sıhhatli uzun ömürler dilerim. Teyzemizin çocukları olmamıştır fakat şimdi çok çocukları vardır. Teyzemiz artık kimsesiz değildir” dedi.

31-05-201831-05-201831-05-201831-05-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.