ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Aday Adaylarını Öğretmenlik Mesleğine Hazırlama ve Yetiştirme

Öğretmen Aday Adaylarını Öğretmenlik Mesleğine Hazırlama ve Yetiştirme

Öğretmen Aday Adaylarını Öğretmenlik Mesleğine Hazırlama ve Yetiştirme Sürecinde Üniversite / Millî Eğitim Müdürlüğü İşbirliği Toplantısı Yapıldı.

Toplantıya Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali SÜLÜN, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, Dekan Yardımcısı ve Fakülte Uygulama Koordinatörü Doç. Dr. Hüseyin Hüsnü BAHAR ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya TEKİN ile Erzincan Üniversitesi Öğretim Görevlileri ve Uygulama Okulu Müdürleri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN açış konuşmasında; Okul Deneyimi ve Öğretmenlik Meslek Dersi uygulamaları için okullarımıza gelen öğretmen aday adayı olan üniversite öğrencilerinin yetiştirilme sürecinde üniversite ile işbirliği içerisinde olmamız gerektiğini ve nitelikli insan yetiştirmek için nitelikli öğretmen yetiştirmek gerektiğini belirtti. Bunu sağlamak içinde uygulama derslerinin yani okul stajlarının çok önemli olduğunu vurguladı.

Eğitim Fakültesi Uygulama Koordinatörü Doç. Dr. Hüseyin Hüsnü BAHAR tarafından Okul Deneyimi ve Öğretmenlik Uygulaması Dersinin işlenişi ve üniversite boyutunda yapılanlar hakkında hazırlanan sunum aktarıldı.

            İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya TEKİN tarafından Okul Deneyimi ve Öğretmenlik Uygulaması Dersinin eğitim kurumlarında uygulamalarında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda hazırlamış olduğu sunum aktarıldı.

Yapılan sunumlardan sonra öğretim elemanları ve okul müdürlerimizin uygulamalarda karşılaştıkları problemler soru-cevap şeklinde dile getirilerek, nitelikli öğretmen yetiştirme adına verimli bir toplantı yapıldı.

 

15-11-201615-11-201615-11-201615-11-201615-11-2016 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.