ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Spor Faaliyetleri Planlama ve Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

   Okul Spor Faaliyetleri Planlama ve Koordinasyon Toplantısı yapıldı.  
 Okul Spor Faaliyetleri Planlama ve Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

 

   Toplantı Atatürk MTAL'de yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Volkan Burak MUMCU, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Yalçın TÜRKYILMAZ kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı.   İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN yaptığı konuşmada''2023 Eğitim Vizyonu öğrencilerin sosyal etkinlikler kapsamında yürütülen  sportif alanlarda yetiştirilmesine önem vermektedir. Ülkemiz yaklaşık  26 milyon genç nüfusu ile dünya'nın 150 ülkesinin nüfusunun toplam nüfusundan daha fazla sayıya sahiptir. Bu genç nüfusun çoğunluğu Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda eğitim görmektedir. Sağlıklı ve hareketli bir hayatın gereği olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda eğitim gören öğrencilere, spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun tabana ve geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak, Bununla beraber, sporun birleştirici gücünü kullanarak, içki, sigara ve uyuşturucuyu da önlemek müfredatımızın önemli görevleri arasındadır. Yine sportif  başarıların ülke tanıtımındaki gücünün çok yüksek olduğunu gelişmiş ülkelerin bu alana yaptığı yatırımlardan görüyoruz. Gelişmiş ülkelerin olimpiyatlardaki madalya sayılarının yüksek olması bunun en önemli göstergesi.  Onlar daha küçük yaşlarda sportif yeteneği olan çocukları eğiterek şampiyonlar yetiştiriyor. 2023 Eğitim Vizyonu da okul sporlarına önem vererek geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek için okul sporlarının üzerinde  önemle duruyor.  Bu programın başarılı olması için  biz de  okul sporlarında  önemli  farkındalık çalışmaları yaptık. Öğrencilere ve velilere  sporun önemi konusunda bilgilendirme çalışmalarına  ağırlık verdik. Sportif yeteneği olan öğrencileri  belirleyip bunları spora yönlendirdik. Bunun sonucunda 2017/ 2018  dönemi kayak, halter, güreş, yüzme, atletizm, taek-wondo, judo, atıcılık, karate ve bilek güreşi branşlarında  dereceye giren toplam 32 sporcumuz, 2018/2019 döneminde ferdi  başarılarda  22 Türkiye derecesi; yine takım sporlarında 9 Türkiye derecesi; 2018/2019 döneminde değişik branşlarda  Türkiye birinciliği dahil  7 Türkiye derecesi elde etmemiz okul sporlarında bizi   yeni  Aleyna Korkutlar, yeni Elif Rabia Şimşekler, yeni Cansu Erçetinler ve Emirhan Budaklar     yetiştirme hususunda geleceğe dair ümitlendirmektedir.''dedi.

 Toplantıda Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Volkan Burak MUMCU da başarılı sporcular yetiştirmekiçinİl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak çalıştıklarını hedeflerinin sportif yeteneği olan öğrencileri keşfedip bunlara eğitim vererek geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek istediklerini ifade etti.

18-11-201918-11-201918-11-201918-11-201918-11-201918-11-2019

 

 

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.