ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sütü Dağıtım Programı Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı´nın ortaklaşa yürüttüğü "Okul Sütü Programı" kapsamında Akşemseddin  İlkokulu’nda Okul Sütü Dağıtımı yapıldı.
Okul Sütü Dağıtım Programı Yapıldı

Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN, Vali Yardımcısı Sayın Fatih KAYA, Defterdar Vekili Mustafa EKİZ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Mehmet Oğuz ÇETİN, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Naci GÜN, Şube Müdürü Özkan YAVUZ, Okul Müdürü Mutlu MAYDA, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Millî Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa hazırladığı ve ulusal düzeyde yürütülen, ilk defa 2011-2012 eğitim öğretim yılında uygulamaya konulan Okul Sütü Programı ile resmi-özel İlkokul 1-2-3-4. Sınıf öğrencilerine,  anaokulu öğrencilerine, anasınıfı öğrencilerine ve uygulama sınıflarında öğrenim gören öğrencilere süt içme alışkanlığının kazandırılması, gelişme çağındaki çocuklarımızın dengeli ve sağlıklı beslenmeleri amacıyla, 200 ml ambalajlı, yağlı, sade UHT içme okul sütü dağıtılmaya başlanmıştır.

İstikbalimiz olan çocuklarımıza, dolayısıyla geleceğimize en büyük yatırım anlamı taşıyan Okul Sütü Programı’nın uygulanmasının önemi, ülkemizde binlerce çocuğun ailelerinin sosyo-ekonomik durumları nedeniyle hiç süt içemediği göz önünde tutulduğunda daha iyi anlaşılacaktır.

Okul Sütü;

- Özellikle vitamin ve mineral eksikliklerinden kaynaklanan sağlık sorunlarının önüne geçilebilmesini destekler.

- İleriki yaşlarda tüketim alışkanlığı kazandırır.

- Çocuğun sosyalleşmesine katkı sağlar.

- E-Okul programı ile çocuklarımızın hem zihinsel hem de bedensel gelişim düzeylerini ölçme ve izlemeyi sağlayarak, geleceğe dair sağlık politikalarının geliştirilmesine kaynaklık eder.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.