ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, okul ziyaretleri kapsamında ilimiz Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fatih İlkokulu’nu ziyaret etti.

Hürriyet Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaretinde öğrencilere hitap ederek meslek liselerinin önemine vurgu yaptı. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının önemini anlatarak Fen Lisesinde bile neredeyse öğrencilerin tamamı bu kurslara katılmakta, sizler mutlaka katılmalısınız. Sizler zeki öğrencilersiniz yeter ki kendinizi derslerinize verin. Sınavlarda yapacağınız her soru sizin lehinize olacaktır dedi.

Öğretmenlerle de bir araya gelen GÜN, Yeni sınav sisteminde bir belirsizlik yok, mevcut müfredatı kapsamaktadır. Öğrencilerin özgüvenlerini kazanmaları konusunda sizlerin desteklerine ihtiyaçları var. Öğrenciler sizleri model almaktadır, sizlerin ayak izlerini takip etmektedir. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının önemini ve bilincini öğrenciler çok iyi vermeliyiz dedi.

Fatih İlkokulu’nu ziyaretinde öğretmenlerle bir toplantı yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, temel eğitimin önemine vurgu yaparak bu öğrenciler sizin eseriniz, kökü olmayan ağacın yaprak açması mümkün değil, bırakın meyve vermesini. Etkinliklere katılımı ve iyi bir gözlemci olmalarını özendirelim. Özellikle çocuklara kitap okumayı sevdirelim ve okuduğunu değerlendirmesini sağlayalım. Bu becerileri temel eğitimde başarmamız lazım, orta öğretime bırakmamalıyız dedi.

 

28-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.