ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, okul ziyaretleri kapsamında ilimiz Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Ziyarette 9. ve 12. Sınıf öğrencileriyle bir araya gelen GÜN, 9. Sınıfların şanslı 12. Sınıfların daha şansız olduğunu düşünmekteyim. Bunun sebebi olarak ise 9. Sınıfların henüz yolun başında hedeflerine daha kolay ulaşabileceklerini dile getirdi. 12. Sınıfların ise yolu bitirmek üzere olduklarını önlerinde 1 ay gibi kısa bir süre kaldığını bunu iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. Daha sonra Erzincan Anadolu Lisesinde müdürlük yaptığı dönemlerde bir öğrencisinin Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandığını, bu öğrencisinin mezun olduktan sonra tekrar okuluna gelerek seminer verdiğini ve bu öğrencinin çocuklara düzenli çalışmanın önemini anlatmış kendisinin de matematik çözemediğini daha sonra ise düzenli çalışmalar ile Türkiye derecesi alarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandığını anlatmıştır. İl Millî Eğitim Müdürümüz EBA'da var olan "Güneşi görmek istiyorsan, gölgeden çık" sözünün ne anlama geldiğini sordu. Gelen cevaplardan sonra açıklamasını birde kendisi söyledi: Bir şeyler başarmak istiyorsan önce senin bir şeyler yapman gerekir diye açıkladı. Meslek liselerinin önemli ve ayrıcalıklı olduğunu ve bizim geleceğimiz için önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Bu okulu bitirdiklerinde bir altın bilezikleri olduğunu bir yüksekokul veya fakülte kazandığında ikinci bir altın bilezikleri daha olduğunu ifade etti. Bugün dünyada yer altı zenginliği, yer üstü zenginliği ve petrol zenginliği olduğu halde kukla devletlerin olduğunu, asıl zenginliğin insan kaynakları olduğunu ifade ederek bu duruma düşmemek için Aziz Sancar'ın dediği gibi "Sebat lazım, inat etmek lazım ve çalışmak lazım" gerektiğini söyledi.  Ve konuşmasını Mehmet Akif Ersoy'un "Olmaz ya... Tabii..." Şiirinin şu mısralarıyla bitirdi:

Bir baksana: gökler uyanık, yer uyanıktır;

Dünya uyanıkken uyumak, maskaralıktır!

 

Dedi ve herkesin Ramazanını kutlayıp öğrencilere başarılar diledikten sonra okuldan ayrıldılar.

14-05-201914-05-201914-05-201914-05-201914-05-201914-05-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.