ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Ulalar Anadolu Lisesi, Özel Sefa Tapanoğlu Fen ve Anadolu Lisesi ,Özel Sınav Ortaokulu ve Özel Sınav Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.
Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

        İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Ulalar Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. İdareci ve öğretmenlerle görüştükten sonra sınıfları ziyaret etti. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nın hepimize, hepinize,  Erzincan'ımıza Türkiye'mize ve insanlığa hayırlı olması temennisinde bulundu. Sayın GÜN özellikle 12. sınıf öğrencilerine, geçmiş yıllarda Ulalar Anadolu Lisesi'nde müdürlük yaptığını, okulu ve çevreyi iyi tanıdığını, gayret edildiğinde bu okuldan mezun olan öğrencilerden çok iyi üniversite ve bölümlerine yerleşen öğrencilerin olduğunu ifade etti. Ulalar Anadolu Lisesi'ne son iki senedir Erzincan'ın farklı mahallelerinden de öğrencilerin tercih ettiğini ve bunda okul idaresinin , öğretmenlerin ve halihazırda eğitim gören öğrencilerin çok ciddi katkılarının olduğunun farkında olduklarını ifade etti. 2019 -2020 Eğitim-Öğretim Yılı bugün itibari ile toplamda 25 öğrencinin Erzincan'ın farklı mahallelerinden Ulalar Anadolu Lisesi'ni tercih ettiğini ifade etti. Bu artışın yaşanmasında Ulalar Anadolu Lisesi'nin her geçen gün Erzincan'ın marka okul olmak yolundaki yapmış olduğu akademik, sosyal ve kültürel faaliyetlerin önemli bir etken olduğunu ve bu çalışmaların 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nda daha da artarak devam edeceğine inancının tam olduğunu belirtti. Geçtiğimiz sene 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde akademik çalışmaların yanında sosyal ve kültürel projeler kapsamında Türkiye'ye örnek olacak Kitap Kermesi, Sıfır Atık kapsamında Atık Madde Karşılığı Pazar Torba Dağıtımı, Huzur evindeki her bir yaşlı adına ağaç dikimi ve ziyareti, Yaban hayvanları için doğaya yem bırakma, kariyer günleri kapsamında seminerler, Üniversite ve 3. Ordu Komutanlığı ziyaretleri gibi öğrencilerin sosyalleşmelerine de katkı sağlayacak bir çok projeye imza attıklarını belirtti. Sayın GÜN, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Ulalar Anadolu Lisesinde DYK kurslarına katılımın %100 olduğunu ve bu çabanın da öğrencilerin akademik göstergelerine yansıdığını, aynı çaba ve gayretin 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı içinde de olacağından şüphelerinin olmadığını, neticesinde de özellikle YKS'ye girecek öğrencilerin %100 üniversiteye yerleşme başarısını beklediklerini ifade etti.

  Okul Müdürü Ercan KARAYİĞİT öğretmenler ve öğrenciler adına Sayın İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN'ün ziyaretlerinden ziyadesiyle memnun olduklarını, Sayın GÜN'ün maddi, manevi desteklerinin kendilerini ve öğretmenleri çok mutlu ettiğini ve yeni eğitim öğretim yılına motivasyonu yüksek başlamalarına vesile olduğunu ifade etti. Okul Müdürü Ercan KARAYİĞİT Sayın GÜN'e  2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'na öğretmenler ve idare olarak inançları tam, hedefleri net, yol haritaları belli ve motivasyonları yüksek bir şekilde başladıklarını ifade etti. Özellikle 12. sınıf öğrencilerinin sınav motivasyonunun yüksek olduğunu ve YKS sınavı sonucunda bütün öğrencilerin Üniversiteye yerleşeceklerini ümit ettiklerini ifade etti. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde hazırlıklarını yaptıklarını, öğretmenler ile birlikte süreci yöneteceklerini, görev dağılımlarının yapıldığını ve 9 Eylül itibari ile sürecin tüm ciddiyeti ile başladığını ifade etti. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için akademik çalışmaların yanında Kitap Kermesi ve Yazar daveti, Tasarım Beceri Atölyeleri kapsamında Müzik Atölyesi, Zeka Oyunları Atölyesi, Resim Atölyesi, Sıfır Atık Kapsamında Projeler, Erasmus, e-twinning ve TÜBİTAK Projeleri, Yazarlık Atölyesi, Yeşilay Kulübü öğrencilerinden Tiyatro ekibi kurulması ve tiyatro gösterimi gibi bir çok sosyal kültürel faaliyetleri planladıklarını ve çalışmaların başladığını ifade etti.

        Daha sonra Özel Sefa Tapanoğlu Fen Ve Anadolu Lisesi ve Özel Sınav Ortaokulu ve Özel Sınav Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. İdareci ve öğretmenlerle görüştü. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nın hayırlı olması temennisinde bulundu.Özel öğretim kurumlarının yaptığı başarılı çalışmayla  eğitim ve öğretime önemli katkılar sağladığını ifade ederek 2023 Eğitim Vizyonu'nda Özel öğretim kurumlarıyla  ilgili önemli düzenlemeler yapıldığını ifade etti. Özel öğretim kurumlarıyla ilgili bürokrasinin azaltılacağını,

Özel öğretim kurumlarındaki teftiş-rehberlik çalışmaları öğrenmeyi geliştirme odaklı bir yapıya dönüştürüleceğini,

 Özel öğretim kurumlarında yeni model ve programlar, akreditasyon koşulları dikkate alınarak yeni pilot okullar veya programlar şeklinde yapılandırılacağını,

 Özel okullar ile resmi okullar arasındaki sosyal dayanışma ve bütünleşmeyi artırmak için ortak proje ve platformlar oluşturulacağını ifade etti.

11-09-201911-09-201911-09-201911-09-201911-09-201911-09-201911-09-201911-09-201911-09-201911-09-2019

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.