ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

         İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN  Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Öğretmen ve idarecilerle  görüştü.
Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

 

       İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Öğretmen ve idarecilerle  görüştü. Öğrencilere hitap etti. ''2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nın hayırlara vesile olması; sağlık, mutluluk, başarı ve güzelliklerle dolu bir yıl olması temennisinde bulundu.2023 Eğitim Vizyonu'nda mesleki ve teknik eğitime büyük önem verildiğini, müfredatlarının tanıtımına yönelik yönlendirme ve rehberlik dijital platformu oluşturulacağını, her yıl, mesleki ve teknik eğitim kurumlarında üretilen ürünlerin sergileneceği bir fuar düzenleneceğini, mesleki ve teknik eğitime ilgiyi artırmak amacıyla ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenleneceğini ve başarılı öğrencilere eğitimlerine devam ederken veya mezuniyetten sonra mikro krediler sağlanacağını, mesleki eğitim kurumlarından mezun olan öğrencilere çeşitli kaynaklardan sertifikalı eğitim, nano kredili dersler, endüstri ve akademinin birlikte akredite ettiği dersler ve benzeri imkânlar sağlanarak mezunların kendilerini sürekli  yeni bilgi ve becerilerle güncellemeleri sağlanacağını ifade ederek bu avantajları elde edebilmek için planlı, ciddi ve azimli bir şekilde çalışmalıyız, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ciddi bir katılım da bizi başarıya götürecektir.' Dedi.

Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Erasmus, Tübitak ve sosyal sorumluluk projelerinde dereceler bekliyoruz. Akademik yönden de her öğrencinin bir mühendislik hayali olmasını; bunun  için de ciddi bir şekilde kitap okunması gerektiğini söyledi

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN daha sonra Başpınar İlkokulu'nu da ziyaret ederek idareci ve öğretmenlerle görüşerek 2023 Eğitim Vizyonu ile İlkokul müfredatları çocukların ilgi, yetenek ve mizaçlarına uygun olarak iyileştirileceğini, ilkokullarda not yerine çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak çok yönlü değerlendirme sistemi kurulacağını, ilkokul ve ortaokullarda çocukların izleme ve değerlendirilmesinde, e-portfolyo temelli bir gelişimsel izleme raporu kullanılacağını, ilkokul ve ortaokullarda çocuğun bütüncül gelişimi esas alınarak ders sayısı ve ders çizelgesi hafifletilip yeniden yapılandırılacağını ifade etti. Ayrıca '' Tüm temel eğitim kurumlarında çocukların düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyen Tasarım - Beceri Atölyeleri kurulacak ve ulusal standartları oluşturulacaktır. Yardımcı kaynak ihtiyacını büyük ölçüde ortadan kaldıracak düzenlemeler yapılacaktır. Tam gün eğitim yapılan, koşulları elverişsiz yerleşim yerlerindeki okullardan başlayarak çocuklara öğle yemeği verilmesi sağlanacaktır.'' dedi.Daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

 

23-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-2019 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.