ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

   İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN Demirkent Terzibaba İmam-Hatip  Ortaokulu'nu Ziyaret Etti.
Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

      İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, Demirkent Terzibaba  İmam-Hatip  Ortaokulu'nu ziyaret etti. ''2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nın hayırlara vesile olması; sağlık, mutluluk, başarı ve güzelliklerle dolu bir yıl olması temennisinde bulundu. İdareci ve öğretmenlerle okulun genel durumu ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.2023 Eğitim Vizyonu ile İlkokuldan başlayarak tüm öğretim kademlerinde  çocukların sahip oldukları becerilerin uygulama düzeyinde kazandırılabilmesi için "Tasarım-Beceri Atölyeleri" kurulduğunu ifade ederek bu atölyelerdeki etkinliklerin bilim, sanat, spor ve kültür odaklı yapılandırılacağını; soru çözme, konu anlatımı gibi bir eğitim anlayışından  üretimi, yapmayı, etkileşimi, derinleşmeyi öne çıkaran bir  anlayış olduğu için çok önemli olduğunun  özellikle altını çizdi.

 Daha sonra bütün sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet etti. Bu sene 8. sınıflarda  LGS sınavına daha çok öğrencinin gireceğini; başarılı olmak için   Destekleme ve Yetiştirme Kursları'na aktif  katılımın önemli olduğuna  dikkat çekti. Ayrıca kitap okuma alışkanlığının edindirilmesi gerektiğini; bunun  hedefe ulaşmayı kolaylaştıracağını ifade etti. Başarılı ve özgün uygulamaların, iyi örneklerin paylaşılması, akademik takip, izleme ve değerlendirme çalışmalarının, verimli bir şekilde uygulanması, EBA'nın aktif olarak kullanılmasının da başarıyı getireceğini ifade etti. Erzincan genelinde bu sene yüksek bir motivasyon olduğunu başarı çıtasını daha yukarılara yükseltmek istediklerini ifade etti.

 

14-10-201914-10-201914-10-201914-10-201914-10-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.