ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

     İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN Demirkent TOKİ İlkokulu'nu ve Ortaokulu'nu ziyaret etti. Bayrak törenine katılarak öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı'nı okudu.
Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

 

           İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN Demirkent TOKİ İlkokulu'nu ve Ortaokulu'nu ziyaret etti. Bayrak törenine katılarak öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı'nı okudu.''2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nın hayırlara vesile olması; sağlık, mutluluk, başarı ve güzelliklerle dolu bir yıl olması temennisinde bulundu. İdareci ve öğretmenlerle okulun genel durumu ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.2023 Eğitim Vizyonu İlkokuldan başlayarak tüm öğretim kademlerinde  çocukların sahip oldukları becerilerin uygulama düzeyinde kazandırılabilmesi için "Tasarım-Beceri Atölyeleri" kurulduğunu ifade ederek bu atölyelerdeki etkinlikler bilim, sanat, spor ve kültür odaklı yapılandırılacağını; soru çözme, konu anlatımı gibi bir eğitim anlayışından  üretimi, yapmayı, etkileşimi, derinleşmeyi öne çıkaran bir  anlayış olduğu için çok önemli olduğunun  özellikle altını çizdi.Destekleme ve Yetiştirme Kursları'na aktif  katılımın önemli olduğuna  dikkat çekti. Bunun  hedefe ulaşmayı kolaylaştıracağının altını çizdi. Tübitak, eTwinning gibi projelere daha fazla katılım beklediklerini ifade etti. Fedakarca çalışmalarından dolayı idareci ve öğretmenlere teşekkür etti. Ziyaret kapsamında öğrencilere de hitap etti. ''Bu sene  ilk günlerden itibaren istekli, heyecanlı bir idareci, öğretmen ve öğrenci kitlesiyle karşılaşmasının kendisini ziyadesiyle memnun ettiğini bildirerek çocukların yollarına ışık, hayallerine merdiven olmak, onlarla birlikte yazacağımız hikayelerin başkahramanı olmaları için buradayız. Sahne sizin!  ''Buyurun, çocuklar!'' diyoruz. Sahneye onları alıp, onları önceliyoruz. Çok aktif, çok anlatan öğretmen değil;  öğrencinin aktif olduğu bir sistemi önceliyoruz. Bu anlayışla yapılan eğitim ve öğretimin daha kalıcı olur. Bu anlayışla yapılan eğitim ve öğretim geleceğe, yarına daha çok ışık tutuyor. Bu sayede aydınlık nesillere ulaşabiliriz.'' Dedi.   Akabinde sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Onlara hayallerine kavuşmak için şimdiden  planlı, programlı çalışmaları, azmetmeleri gerektiğini ifade etti. Bu sene başarı çıtasını daha da yükseltmek istediklerini ifade ederek derslerde ve kurslarda azami gayret; özellikle kitap okuma faaliyetine önem verilmesini istedi.

14-10-201914-10-201914-10-201914-10-201914-10-201914-10-201914-10-201914-10-2019

 

 

 

 

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.