ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Ziyaretleri ve eTwinning Projesi

Okul Ziyaretleri ve eTwinning Projesi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, okul ziyaretleri kapsamında ilimiz Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulu, Vali Recep Yazıcıoğlu ilkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Ziyaret ettiği okullarda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen GÜN, ilkokul ve ortaokullarımızda temel eğitimin önemini ifade etti. Temel eğitimde yükü ve sorumluluğu en fazla olanda 1.kademe öğretmenlerimizdir. Bu çağda verilen eğitim öğrencinin %80 karakterini oluşturuyor, %20’de kalan kısmı tamamlıyor. Yaparak yaşayarak sosyal etkinlikler daha kalıcı hale geliyor. Kitap okuma alışkanlığını öğrencilere kazandıralım dedi.

Cumhuriyet Ortaokulu’ndaki eTwinning projesinin açılışına katılan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN projedeki çaışmalarından dolayı iki okulumuza da teşekkür etti. Cumhuriyet Orta Okulu ve Erzincan Anaokulu’nun ortak olarak hazırladığı eTwinning Projesi Erzincan´daki toplumsal sorumluluğumuzu, bilincimizi ve duyarlılığımızı konu almaktadır.

Erzincan Cumhuriyet ortaokulu ve Erzincan Anaokulu eTwinning projesi kapsamında Ağaç yaşken eğilir." sözünü  "Ağaç yaşken eğdirir." sloganına dönüştürerek Erzincan´da küçük diller adına 24 Büyük söz projesi ile farkındalık oluşturuldu.

Erzincan Cumhuriyet ortaokulu ve Erzincan Anaokulu eTwinning projesi kapsamın da yapmış oldukları küçük dillerden 24 büyük söz projesi kapsamında öğrenci ve koordinatör öğretmenler ile bir araya gelen Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, proje hakkında kısa bir açıklama yaptı.

GÜN proje alanında yaptığı açıklama da; “Burada çocuklarımızın küçük dillerden 24 büyük söz değerler eğitimi kapsamın da çocuklarımızın, toplumumuzun duyarlılığının belli konulara artırmak farkındalıklarını oluşturabilmek. Toplumumuzun ve çocuklarımızın yaparak, yaşayarak öğrenmeleri neticesinde uymaları lazım olan değerler ile ilgili olarak yapılan bir çalışma dedi.

Bulunduğumuz yer İlimizin En işlek yerlerinden olan Saat kulesi önü olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürü GÜN, yapılan çalışmayı her iki okulumuz çalışmalarını afişe etmek suretiyle bahçe duvarlarına astılar. Buradan geçenlerin bir şeyler okurda bunlardan bir şeyler alabilir mi gayemiz bu, bir de bu çocuklarımızın bu yaşta toplumun hassas konuları, toplumumuzun değerleri ile ilgili bilmeleri lazım olan yönlerine dikkat çekmekti. Çocuklarımızın söylediği küçük dillerden söylediği 24 büyük sözlerden biz büyükler inşallah kulak veririz bizim asıl projedeki gayede bu inşallah etkilide olacaktır dedi.

24 Büyük sözden birini okuyan İl Millî Eğitim Müdürü GÜN, Kamu mallarına zarar vermediğiniz için teşekkür ederiz, Acil Çağrı hatlarını meşgul etmediğiniz için teşekkür ederiz gibi sözlerden 24 büyük söz çıkaran küçük dillerde dikkat çeken sözlerin sonunun hep teşekkür ederiz ile bitmiş olması. Burada hitabı öğreniyorlar, söylemlerinde nezaket kurallarını öğreniyorlar. Bu proje ile küçük diller toplumumuz da farkındalık yaratıyorlar.

 

05-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.