ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda Tasarım Beceri Atölyeleri Kurulumları Devam Ediyor

     İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulu'nu ziyaret etti.Yeni kurulan Tasarım Beceri Atölyesini gezerek  kurum müdürü ve öğretmenlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.  
Okullarda Tasarım Beceri Atölyeleri Kurulumları Devam Ediyor

     İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulu'nu ziyaret etti. Yeni kurulan Tasarım Beceri Atölyesini  gezerek  kurum müdürü ve öğretmenlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Okul Müdürü Muammer DOĞAN Resim, Müzik, Zeka Oyunları ve Ahşap İşleri olmak üzere 4 adet atölye açılacağını bildirdi. İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN de ''Katılımcı, öğrenmeyi destekleyen bütüncül bir yaklaşım olarak tasarlanan atölyeler, eğitimi gerçek hayatla ilişkilendireceğini, aynı zamanda teori ile pratiği birleştireceğini, atölyelerde çocukların, hayata daha güçlü ve "çift kanatlı" bir şekilde hazırlanabileceğini, atölyelerde yapılan çalışmalar, öğretim programı ile ilişkilendirildiği ve çocuk öğrendiği şeyi yaparak yaşayarak pekiştirdiği için bilgi kalıcı hale geleceğini, böylece çocukların, bütün eğitim hayatı boyunca hızlandırılmış destekleme programlarına mecbur kalmayacağını, çocuklara sorumluluk ve ekip çalışması ruhunu aşılayacağını, her atölyede çocukların el becerisi kadar ekip çalışması yapmasını sağlamak, bu konuda sorumluluk almaları ve yaptıkları işlerde sebat göstermeleri TBA yaklaşımının asli hedeflerini oluşturduğunu, atölyelerde çocukların proje ve üretim tabanlı yapacakları çalışmalar, sorumluluk alma ve sebat etme gibi becerileri kazanmada itici güce sahip olacağını ifade etti.

TBA yaklaşımı ile öğretmenlerin  de hem kendi alanlarında hem de farklı alanlarda kendilerini geliştirme imkanına sahip olacaklarını, öğretmenlerin de tıpkı öğrencilerde olduğu gibi alanında derinleşebileceğini, farklı atölye alanları ile de perspektifini geliştirebileceğini, öğretmenin becerisinin ve vizyonunun geliştiği her ortamda öğrencilerin de daha donanımlı yetişebileceğiniifade ederek ilimizde 34 tane Tasarım ve Beceri Atölyeleri kurulmuş olup yıl sonuna kadar 160 adet daha atölye kurulması hedeflendiğini belirtti.

25-10-201925-10-201925-10-201925-10-2019 

 

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.