ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Ortaokul Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

28/11/2017 tarihinde İMKB Müşir Zekipaşa Ortaokulu’nda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün başkanlığında Ortaokul Müdürleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, okullarımızda devam eden Destekleme ve Yetiştirme kurslarının önemine vurgu yaparak, her öğrencimizde şu beş şey bulunmalıdır. Ahlak, özgüven, ideal, ruh ve tevazu. Bu beş haslet her okul müdürümüzde bulunacak, her öğretmenimize verecek, öğretmenlerimiz de her öğrencimize velimize bunları aktaracak. Bir fazla neti olmasının yanında bu özellikleri olan öğrenciler bize lazım. Bizler ayağımızı gazdan çekmemeliyiz, biz çekersek öğrenciler frene basar. Ortaöğretime geçiş modeli ile Ankara’da Müsteşarımızla bir toplantı yaptık, sistemsel bir değişiklik var bu da bizimle alakalı değil, çünkü biz kanun koyucu değiliz, bu sistemle ilgili olarak velilerimize herhangi bir yorumda bulunmayınız. Bildiğimiz açık uçlu sorunun olmadığı, sekizinci sınıftan sorulacağını ve sorulacak soru sayıları. İlerleyen günlerde bu konu netleşecek. Sosyal etkinlikler hakkında da bilgi vererek sosyal etkinliklerin önemini ifade etti.

Toplantı karşılıklı soru cevap şeklinde bilgi alış verişi ile sonlandırıldı.

 

29-11-201729-11-201729-11-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.